آموزش تبدیل تاریخ - گام اول در فارسی سازی
نويسنده پيغام
faraz
Member

گروهها: Registered
ورودى‌ها: اسف 1386
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
آموزش تبدیل تاریخ - گام اول در فارسی سازی

برای فارسی سازی هر قالب لاتین اولین قدم تبدیل تاریخ است که در این باره سوالات زیادی شده است و امیدوارم بعد از این آموزش دیگر این مشگل برای کسی وجود نداشته باشد و این تغییر باعث میشود که تاریخ ها در زبان فارسی بصورت هجری شمسی و در لاتین بصورت میلادی نمایش داده شود که برای قالب های دوزبانه بسیار مفید است
سه فایل زیر را پوشه گفته شده جایگزین کنید ولی قبلا به نکات زیر توجه داشته باشید
1- فایلها فقط برای فروشگاه های او اس کامرس تا نسخه RC2a است
2- در فوتر تاریخ تغییر نخواهد کرد که در پست بعدی نحوه تغییر آنرا هم خواهیم گفت

بعد از بازکردن فایل زیپ ضمیمه انها را در دو جا جایگزین نمایید
includes/functions/
admin/includes/functions
نام فایلهای زیپ داخل ضمیمه ؛ به شما میگوید کدام فایل ها مال کدام پوشه است
برای فوتر به پست بعدی مراجعه کنید

الصاق كردن فايل
.zip File  includes.zip (اندازه: 16.77 کیلوبایت / دريافت‌ها: 63)

مهم :اشتباه نکنید و بدام نیافتید؛ درباره شرکت رهنما یا همان پرداخت
http://forum.e-virtu.com/showthread.php?...9#pid12919
گام بگام نسخه یک کامل ورایگان او اس کامرسOScommerce-RC2.2a
http://www.gumbgum.com

اين ارسال آخرين بار در تاريخ: 01-18-1388 07:16 بعدازظهر ويرايش شده است. شخص ويرايشگر: faraz.

01-18-1388 06:31 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
faraz
Member

RE: آموزش تبدیل تاریخ - گام اول در فارسی سازی

برای تغییر تاریخ در فوتر لازم است دو فایل زیر را در پوشه جایگزین نمایید
includes/counter.php
includes/footer.php
فایل ضمیمه است

الصاق كردن فايل
.zip File  includes.zip (اندازه: 1.38 کیلوبایت / دريافت‌ها: 47)

01-18-1388 06:52 بعدازظهر
goldooneh
آزمایشگر
tester

گروهها: tester
ورودى‌ها: اسف 1387

احسنت فراز جان

01-18-1388 07:20 بعدازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
ariamns
Member

اگر ممكنه بگو چه چيزهايي رو تو اين فايل ها تغيير دادي ؟

فروشگاه فيلم و سريال آريا
http://www.padik.ir
01-18-1388 08:02 بعدازظهر
sorena
Junior Member
**

ورودى‌ها: آذر 1387

وقتي فايل counter.php تغيير پيدا ميكنه اين ارور بجاي فوتر نمايش پيدا ميكنه
Fatal error: Call to undefined function tep_formathejri() in /home/tarja/public_html/demo1/19748/includes/counter.php on line 34

پیغام خطا که در بالا گفته شده مربوط به این خط برنامه یعنی

;(counter_startdate_formatted = tep_formathejri($counter_startdate$

در فایل counter می باشد .

لطفا" راهنمایی بفرمائید .

01-20-1388 04:26 بعدازظهر
faraz
Member

آیا در سایر جاها تاریخ شمسی است؟
اگر نیست در فایل زیر
includes/functions/general.php
در همان ابتدا بعد از عبارت
defined('PROJECT_VERSION') or die('Access denied!');
خط زیر را قرار دهید

کد PHP:
require_once('farsi.php'); 

اين ارسال آخرين بار در تاريخ: 01-20-1388 10:59 بعدازظهر ويرايش شده است. شخص ويرايشگر: faraz.

01-20-1388 10:50 بعدازظهر
easoltani
Junior Member
**

ورودى‌ها: ارد 1389

با سلام و تشکر فراوان،

من مراحل را انجام دادم و در قسمت admin تاریخ شمسی شده ولی در صفحات سایت تاریخ هیچ تغییری نمی کنه.

در ضمن با اضافه کردن require_once('farsi.php'); هم مشکل حل نشد

راهنمایی بفرمایید

اين ارسال آخرين بار در تاريخ: 03-10-1389 03:54 بعدازظهر ويرايش شده است. شخص ويرايشگر: easoltani.

03-10-1389 03:51 بعدازظهر
farman
Member

ورودى‌ها: اسف 1388

سلام،
داشتم فروم رو چک میکردم این تاپیک رو دیدم گفتم یه نظری هم بدم.
و یه راهنمایی کوچیک هم بکنم شاید به درد بخوره.
خیلی وقت پیش تاریخ oscommerce 2.2 رو تغریبا کامل شمسی کردم.حالا چرا تغریبا ،میگم.
کلا برای اینکار 3 تا فایل رو از یک سایت دور افتاده که دقیق یادم نیست دانلود کردم(خدا عوضش بده).
اون 3 تا فایل farsi.php,english.php,jdf.php بودند و در شاخه includes/functions کپی کردم.
حال در تمامی فایلهای php سایت که از تاریخ استفاده شده بود اونها رو جایگزین کردم که البته ساده نبود و خیلی وقتم رو گرفت.از اونجا که فروشگاه من 2 زبانه انگلیسی فارسی هم بود مجبور بودم از شرط هم استفاده کنه که اگه زبان سایت عوض بشه تاریخ هم عوض بشه.همچنین مشکلات دیگه ای که بود این بود که تاریخ در جاهای پر کردنی بصورت تنها یک باکس بود که باید خود admin یا کاربر بصورت yyyy/mm/dd اونرو پر کنه و اگه زبان سایت رو انگلیسی کنید باید ابتدا ماه و بعد روز رو بزنید.برای همین من اون رو مثل خیلی از سایتها تبدیل به 2 منوی combo کردم که بصورت کشویی بود و روزهای 31 تایی ماه 12 تایی و سال هم تایپ کردنی بود.و طوری تنظیم کردم که اگه زبان سایت فارسی تاریخ از راست به چپ و منوی ماه شمسی و اگه انگلیسی بود از چپ به راست باشه.خیلی از قسمتهای سایت رو شمسی کردم مثلا صفحه اصلی سایت،پایین صفحه در footer قسمتی که تاریخ روز رو میزنه به علاوه قسمتی که تاریخ اولین روز سایت و درخواستها رو منویسه،هنگام نمایش هر کالا تاریخ اضافه شدن آن به سایت،لینک حساب شما قسمت سفارشات قبلی،لینک حساب شما قسمت نمایش یک سفارش،لینک حساب شما قسمت "سفارشاتی که انجام دادید"،ساخت یک کاربر جدید قسمت تاریخ تولد،قسمت ویرایش تاریخ تولد یک کاربر توسط خودش،قسمت جستجو که بر اساس تاریخ هم بتواند جستجو کند،قسمت کالاهای جدید یا همان تازه ها که لینک کوچکی دارد،قسمتی که در تاریخ کالا موجود بودن آنرا پس از تاریخ خاصی بزنیم و در زیر صفحه اصلی نمایش داده میشود،قسمت ادمین سفارشها هنگام ورود که حدود 6 تا کالا رو نشون میده،قسمت ادمین ویرایش مشخصات یک کاربر،قسمت ادمین روی هر لینکی یا ماژولی که بریم تاریخ افزوده شدن اون رو در کادر سمت چپ مینویسه،تاریخ موجود بودن کالا هنگام اضافه کردن یک کالا در قسمت ادمین و کلی قسمت دیگه که زیاده و یادم نیست .... من همه رو انجام دادم و ok شد.واقعا زیاد بودند و بعضی هم در قسمت ادمین هستند و هم در قسمت کاربران که جداگانه باید ویرایش شوند.هنوز هم ممکنه قسمتهایی باشه که من یادم رفته و نیازی هم نیست چون واقعا خسته کننده بود.مثلا قسمت نمایش یک بنر که از چه تاریخی باشه.اصلا نیازی نیست که شمسی کنید چون اون تاریخ نمایش داده نمیشه.توجه که بعضی از قسمتها باید تاریخ short یعنی کوتاه مثل 09/03/89 و بعضی قسمتها باید long باشه مثل 09 خرداد 89 همچنین یه نکته هم داره که متوجه شدم این 3 تا فایل که اول نوشتم در قسمتهایی در سایتهای مختلف فرق دارند و دستورات در اونها هم فرق میکنند.مثلا این نسخه که من دارم با اونی که در farsicommerce هست متفاوته به عنوان مثال درون اون از tep_hejrii11 استفاده نشه.نکات دیگری هم وجود داره مثلا چون GMT ما در ایران +3:30 هست اگر تا ساعت 3:30 بامداد وارد سایت بشید و تاریخ سرور هم بر اساس ایران تنظیم شده باشه یعنی همون 3:30 تاریخ رو با اینکه در روز جدید هستیم همون قدیمی نشون میده ولی به محض اینکه ساعت از 3:30 بگزره تاریخ درست میشه.یا اینکه اگه روز و ماه با هم تطابق نداشته باشند خودکار تصحیح میشه مثلا اگه روز 31 و ماه بهمن رو انتخاب کنید چون بهمن 30 روز هست بصورت خودکار اول اسفند انتخاب میشود که جالب است و اگه ماه 30 روز رو انتخاب کنید و صفحه رو refresh کنید خودکار تعداد روزها 30 تایی میشود یا حتی اگه روز 30 اسفند 1389 رو انتخاب کنید خودکار اول فروردین 90 انتخاب میشود که جالب است.خوب امیدوارم بدرد بخوره و طولانی هم شد.

03-11-1389 02:28 قبل‌ازظهر
easoltani
Junior Member
**

ورودى‌ها: ارد 1389

متشکر از پاسختون. ولی این هیچ ربطی به چیزی که من پرسیدم نداشت. در ضمن شما هیچ آموزشی راجع به استفاده از jdf.php و تغییرات مورد نیاز ندادین.

اینجور که بنظر میرسه همه دنبال پول هستن تا این کار رو آموزش بدن.

مشکلی نیست اگر کسی آمادگی داره هزینه این آموزش رو اعلام کنه.

03-11-1389 05:55 بعدازظهر
r3001
Junior Member
**

ورودى‌ها: اسف 1389
معرّفی یک نرم افزار پی اچ پی مفید و کاربردی برای تبدیل تاریخ و زمان

بسم الله الرّحمن الرّحيم

معرّفی یک نرم افزار پی اچ پی مفید و کاربردی برای تبدیل تاریخ و زمان

تاريخ هجري شمسي به عنوان يکي از دقيق ترين تاريخ ها ، براي استفاده در سايت هاي فارسي بسيار مناسب است. امّا متاسّفانه با توجّه به ميلادي بودن تاريخ سرور سايت ها ، دسترسي به تاريخ هجري شمسي با مشکلاتي همراه است. يکي از اين مشکلات ، عدم دسترسي به يک نرم افزار رايگان مبدّل تاريخ به هجري شمسي است که از دقّت بالايي نيز برخوردار باشد.
يکي از بهترين نرم افزارهاي رايگان در اين زمينه ، نرم افزار تقويم جلالي بود که سال ها قبل به زبان پي اچ پي نوشته شد و هم اکنون در اکثر سايت ها استفاده مي شود. امّا با گذشت زمان ، عيوب بسيار زيادي از آن نرم افزار قديمي ، آشکار شد. افراد زيادي اقدام به اصلاح فايل نرم افزار نمودند و نسخه هاي گوناگوني از آن منتشر شد که هر کدام با مشکلات و خطاهايي همراه بود.
پس از گذشت سال ها از ساخت نرم افزار قديمي تبديل تاريخ ، در راستاي پيشرفت کشور و توسعه ي فناوري اطّلاعات ، نياز به انتشار يک نرم افزار مشابه با دقّت و امکانات بيشتر ، به شدّت احساس مي شد. تا اين که سايت http://jdf.scr.ir در روز 22 بهمن 1389 ، اقدام به انتشار يک نرم افزار جديد ، مشابه با نرم افزار قديمي نمود و اوّلين نسخه ي آن را در امتداد نسخه ي قديمي ، نسخه ي 2.00 قرار داد.
اين نرم افزار جديد ، به دليل همنام بودن نام فايل و توابع آن با نرم افزار قديمي ، اين قابليت را دارد که به راحتي جايگزين فايل قديمي در سايت ها شود و مشکلي در سايت ايجاد نکند.
همچنين امکانات بسيار زيادي به نرم افزار جديد اضافه شد ، مثلاً قابليت محاسبه و نمايش : نام روز و ماه و سال به حروف _ نام باستاني برج ها _ نام حيواني سال ها _ تعداد روز و درصد گذشته و باقيمانده از سال _ نام و شماره ي فصل _ و امکانات بسيار زياد ديگري که مناسب با تاريخ هجري شمسي و زبان شيرين فارسي می باشد.
در اين نرم افزار ، پارامترهاي جديد زيادي اضافه شد تا بتوان عملکرد توابع را به صورت دقیق کنترل کرد و خروجي دلخواه را دريافت نمود. مثلاً قابليت تعيين زبان اعداد ، منطقه ي زماني و حتّي نوع خروجي بعضي توابع که به صورت آرايه باشد يا يک متن دلخواه.
توابع نيز به صورت کامل ، بازنويسي و اصلاح شدند. حجم نرم افزار جديد تا حدّ زيادي کاهش يافت و در مقابل ، سرعت و دقّت آن چندين برابر شد.
اين نرم افزار با داشتن ويژگي هايي همچون متن باز و رايگان بودن ، راه جديدي را براي استفاده از تاريخ هجري شمسي در فضاي مجازي باز کرد. افتخار مي کنيم که اکنون شاهد استفاده از تاريخ بسيار دقيق هجري شمسي در وب سايت ها هستيم و ديگر اجباري براي استفاده از تاريخ ميلادي وجود ندارد. انشاءالله در آينده ي نزديک بتوانيم با ابداع سيستم عامل ها ، زبان هاي برنامه نويسي و نرم افزار هاي بومي به دست خودمان ، کاملاً خودکفا و بي نياز از فناوري هاي غير بومي شويم. آن زمان نزديک است ، آنقدر نزديک که حتّي نمي توانيد تصوّرش را بکنيد.
نرم افزار جديد را هم اکنون مي توان از طريق سايت رسمي اين نرم افزار به نشاني http://jdf.scr.ir دريافت نمود. براي استفاده کنندگان از اين نرم افزار ، يک مجموعه ي کامل آموزشي ، ايجاد شده و در سايت http://jdf.scr.ir موجود است. همچنين اين سايت ، اقدام به جمع آوري نظرات و پيشنهادات شما براي ارتقاي بيشتر نرم افزار نموده و شما مي توانيد با گزارش اشکالات نرم افزار ، در اصلاح نسخه ي بعدي آن ، کمک کنيد. در اين سايت ، از تمامي ايده هاي مفيد و کاربردي ، حمايت مي شود.
با عضويت در خبرنامه ي سايت http://jdf.scr.ir به محض انشار نسخه ي جديدتري از اين نرم افزار ، مطّلع خواهيد شد.
اين سايت در زمينه ي گسترش استفاده از تاريخ دقيق هجري شمسي ، فقط به وب سايت ها اکتفا نکرده و اقدام به ايجاد تابع مجازي jdate براي وبلاگ ها نموده است. از اين پس ، طرّاحان قالب وبلاگ ها و وبلاگ نويسان قادر خواهند بود به صورت مجازي و بدون نياز به فضاي آپلود فايل نرم افزار ، از تابع jdate به صورت دلخواه ، خروجي مورد نظر خود را دريافت کرده و در صفحات وبلاگ خود استفاده نمایند.

براي کسب اطّلاعات بيشتر ، مي توانيد به سايت http://jdf.scr.ir مراجعه فرماييد و از آخرين اخبار مربوطه ، مطّلع شويد.

01-02-1390 01:11 بعدازظهر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: