بررسی حرفه ای فروشگاه سیتو
نويسنده پيغام
akbareshghi
Junior Member
**

گروهها: Registered
ورودى‌ها: شهر 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
بررسی حرفه ای فروشگاه سیتو

سلام آقای توکلی
سایت فروشگاهی شما را بررسی کردم
نقاط قوت بذهنم خطور کرد که در اینجا لیست می کنم
• ماژولهای پستی تقریبا کامل (ماژولهای ارسال با اتومبیل کرایه ، ماژول حمل و نقل ارسال مخصوص کالاهای پیش فروش ، ماژول پرداخت در محل)
• ظاهر و قالب سایت شما بسیار بنظرم فوق العاده است (بخصوص رنگ قرمز قیمتها و رنگ آبی نام محصولات(بنده با دانلود sts 4.5.9 از سایت http://addons.oscommerce.com تونستم تقریبا یک قالب مانند قالب شما درست کنم . اما فایل categoeis.php که مربوط به فهرست دسته هاست را نتونستم شبیه به فروشگاه شما در بیارم . لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید .
• در طی خریدی که در برج 4 از شما داشتم متوجه شدم که در این ماه سرتان خیلی شلوغ بود و به محصولات خود با استفاده از special تخفیف 50 درصدی داده بودید حتی هزینه پست سفارشی اینجانب 500 تومان شد اما این مسئله متاسفانه تداومی نداشت
نقاط ضعف :
• ای کاش از آنجایی که در ماه 4 سرتان بخاطر افزایش تقاضا شلوغ بود و پروسه آماده سازی محصولات ( تایید مالی سفارش ، رایت و بسته بندی و ارسال) زمانبر است و شما هم مانند تمامی فروشگاهها دارای یک عملکرد روزانه ای هستند و این امکان هم فراهم نیست که تقاضا را پیش بینی کرده و اقدام به رایت مثلا 100 DVD از یک محصول خاص کرد بهتر است که در صفحه اول index.php یک اسکریپت(addon) یا برنامه ای در php نوشته شود که به مشتری قبل از خرید مدت زمان آماده شدن را بطور داینامیک اطلاع دهد .(اطلاع رسانی دقیق از راندمان فروشگاه تاثیر بسزایی در افزایش فروش دارد )
• نداشتن بخش همکاری و فروش محصولات دیگران (سیستم بازاریابی یا همان osCAffiliate v2.8نصب نشده است )
• من خیلی دوست داشتم از فروشگاه شما خرید کنم اما چند بار برای خریدهای متوالی پول را به دفعات واریز نکنم و من هم مانند تمامی مشتریان در کل شهرها وروستاهای ایران علاقه فراوانی به گرفتن تخفیف دارم . سایتهای فروشگاهی دیگر از سیستمهای Voucher code(e-gift) یا Coupon discount بمعنای بترتیب هدیه رایگان یا کوپن تخفیف خرید استفاده می کنند . اما پیشنهاد من به سایت سیتو که محصولات سیستم عاملهای سریع دنیا را می فروشد (فروشگاه تخصصی) هنگام ثبت نام گزینه اختیاری حق عضویت دریافت شود(مثلا 10 هزار تومان) سپس در پرداخت نهایی بصورت پیش فرض روشهای دیگر(واریز به حساب یا بانک سامان غیرفعال شود) وروش کسر از اعتبار(حق عضویت) انتخاب شود . در کنترل پنل موجودی اعتبار و میزان کسر اعتبار ، شارژ مجدد اعتبار لحاظ گردد. مزایای اینکار : 1- کاهش هزینه اتصال به اینترنت برای مشتری (کاهش زمان خرید بخاطر کاهش تعداد صفحات مشاهده شده)یا به اصطلاح One page checkout 2- افزایش امنیت خرید و فروش اینترنتی 3- برخورداری از تخفیفهای مثلا 30 الی 50 درصدی 4- امکان توسعه فروشگاه و افزایش فروش و درآمد برای صاحب فروشگاه (مثلا در آینده می توانید فرم سفارش دانلود طراحی کنید که نام و آدرس اینترنتی دانلود نرم افزارها و نسخه نرم افزار را از مشتری در یک فرم بگیرید و با خیال راحت به مشتریان این گونه خدمات پرمتقاضی را ارائه کنید . سیستمی که هنوز توی ایران مود نشده است .(راه حل: با مراجعه به سایت http://addons.oscommerce.com و جستجو در ماژولهای Credit یا اعتباری ممکن است این ماژول را بیابید )
• خبر خوشحال کننده این است که مایکروسافت ویندوز 7 آخرین ویندوزش است و از این به بعد می خواهد روی سیستم عامل Midori کار کند . البته رقیبان گوگل و اپل با محصولات شان هنوز با لینوکس رقابت می کنند . ای کاش در فروشگاه تان محصولات Mac os را عرضه می کردید .
• خلاصه ماژولهای خرید اعتباری ، پرداخت نهایی یک صفحه ای ، فرم سفارش دانلود ، ماژولهای هدایای رایگان برای آندسته از افرادی که حق عضویت پرداخت می کنند ، سیستم حرفه ای پیگیری مقادیر سفارش شده در روز ، را نصب کنید .

بنده که خود برنامه نویس php هستم فکر کنم اینکار عملی است . راهنماییهایی هم برایتان دارم (فقط انتقاد صرف ندارم بلکه راهکار هم ارائه می دهم)
1- راه اول : دانلود addons بنام qtpro4.6.1 with add weight یا مثلا مدیریت زمانی آماده سازی سفارشات را برعهده دارد .
2- در دیتابیس خود یک سلول در ستون products_ordered(تعداد کل )داخل جدول products وجود دارد که کل سفارشات یک محصول خاص را اتوماتیک محاسبه می کند . مثلا شما قادر خواهید بود از این محصول در روز 20 DVD بزنید . ابتدا یک فیلد جدید بنام مثلا products_ new_ordered (تعداد سفارش )در جدولproducts درست کنید .

ردیف A B C
1 تعداد سفارش جدید امروز تعداد کل مدت زمان
آماده سازی
2 0 0 0
3 20 20 1
4 15 35 2
5 22 57 3
6 70 127 6
7 80 207 10
8 2 209 10
9 3 212 11
10 18 230 12
جدول زیر زیر ستون مدت زمان آماده سازی : حاصل تعداد کل تقسیم بر 20 از 1 کم شده است بهمین ترتیب برای روز بعد از عدد 2 کم می شود .
تعداد سفارش جدید فردا تعداد کل مدت زمان آماده سازی
8 230 11
6 236 12
3 239 12
5 244 12
9 253 13
2 255 13
8 263 13
6 269 13
19 288 14

08-21-1388 05:15 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
b.tavakkoli
Member

گروهها: Registered
ورودى‌ها: فرو 1387
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 2
RE: بررسی حرفه ای فروشگاه سیتو

سلام دوست عزیز،
از دیدن نظرات شما بسیار خوشحال شدم !!! اگر فقط می خواستید این موارد را تایپ کنید ۲ ساعت وقتتان را می گرفت حال چه برسد به بررسی یک فروشگاه و در نظر گرفتن تمام جوانب آن
الان که تمام مطالب را خواندم. ولی از آن پرینت گرفتم تا روی آن متمرکز شوم

در ضمن ما تو صفحه توضیح جشنواره تخفیف می نویسیم که زمان ارسال طولانی تر خواهد بود، ولی طبق گفته شما باید در دیدتر باشد که صحیح است.
در مورد دسته بندی قالب باید بگویم که کل قالب فروشگاه به جز کالایی که در وسط آن نشان داده می شود جزو فایل header می باشند و این گونه نیست که باکس ها و شاخه بندی و هدر جدا از هم باشند. به همین خاطر اگر می خواهید شاخه بندی های ما را داشته باشید باید کل قالب را داشته باشید Smile البته یک برنامه نویس به راحتی می تواند این شاخه بندی را در بیاورد و فکر نکنم چیز خاصی باشد.

یک پیام خصوصی هم برایتان ارسال کرده ام

فروشگاه‌ آنلاین‌ سی‌تو | هر آن‌چه از نرم‌افزار آزاد و لینوکس می‌خواهید

فروشگاه آنلاین بای‌سافت | هر آن‌چه از نرم‌افزار می‌خواهید

خدمات وب بهرا

خدمات ارسال پیام کوتاه تحت وب، اکسون اس ام اس
08-22-1388 07:52 بعدازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: