فروش اینترنتی را در ایران فراموش کنید !
نويسنده پيغام
ramindiba
Member

گروهها: Registered
ورودى‌ها: ارد 1385
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 3

سلام.

این بار می خوام در خصوص مشکلاتی که در نحوه بانکداری الکترونیک در ایران هست مطلبی رو ارائه دهم.

هدف از تبادلات الکترونیکی و اینترنتی در معاملات جدای از صرف زمان کم دریافت به موقع هزینه و یا پول از یک فروش و معامله می باشد.
ارزان فروشی در این خصوص در به صرفه نیست چون در تمام دنیا هزینه ای را از این موارد بانکها دریافت می کنن.

به تازگی و دقیقا بگویم از روز آخر مرداد احتمالا هزینه و کارمزدی برای انجام انتقال هر گونه وجهی در سیستم بانکی شتاب انجام خواهد شد که به مرور موجبات کم شدن انجام اینگونه تجارت در ایران رو باعث خواهد شد.

من با در نظر گرفتن این مشکلات که در ذیل به ان اشاره می کنم در حال تغییر روش انتقال وجه به روش ATM بودم که با دستورالعمل بالا که بانک مرکزی اعلام کرده (روزنامه ارتباط روز شنبه 3 تیر 85) دیگر با قید این گونه تجارت رو زدم.

اگر برای گرفتن Merchant ID در بانک سامان و یا پارسیان اقدام کرده باشید متوجه خواهید شد که علاوه بر داشتن پروانه کسب یا ثبت شرکتی نیاز به گذاشتن وثیقه بانکی(در بانک پارسیان ده میلیون ریال چک برای تضمین) دارید.

بعد از طی مراحل مختلف و داشتن این کد شما وارد این نظام بانکی می شوید.

و با اولین فروش خود در آن، این نکته رو در می یابید که هزینه و کارمزد نقل و انتقال پول در این نوع بین 2.5 تا 5 درصد تعیین شده است. در هر یکصد هزار تومان 5 هزارتومان برای بانک منظور می شود. الحمدلله در بازار رقابتی ایران هم که یک ریالی رو تو اسمون می زنن. اگه شما ارزون ندهید خریداری براتون پیدا نمی شه.

نکته : سود بانکی برای این گونه حسابها 8 درصد سود بود که مقایسه شما رو به نتایجی می رسونه.!

و همان طور که می دونید این کار اولین مرحله است و بعد باید کالا رو برای فرد ارسال نمائید. در سیستم پستی کشور هم این مراحل طی می شود:
ابتدا با شرکت پست قرارداد باید ببندید و سپس طبق تعرفه ای که پست و خصوصا شرکت پرداخت ارائه می کند قیمت کالاتون رو به دستور اونها تغییر دهید و وارد سایت کنید و الا اخر.

پس مشاهده میشود که هزینه اینکار ها برای فروشنده گزاف و برای خریدار هم خرید دیوانگی است. در نتیجه فروشگاه شما جنبه نمایشگاه پیدا می کند و از شما در امر تجارت اینترنتی ، موفق !!!

در خصوص مراحل کامل دریافت مجوز از بانکها بزودی مقاله هم ارائه خواهد شد.

یک نکته در موارد بالا هم این هست که بزودی پست بانک هم ارائه سرویسهای اینترنتی برای این کارها رو ارائه خواهد داد. به امید اینکه کارمزد این کارها در حد قابل قبولی باشد. تا بلکه بتوان کالایی رو مفرون به صرفه بدست خریدار رساند.

موفق و موید باشید.

توانمندی این پورتال را در فروشگاههای ما ببینید :
نسخه جدید :

فروشگاه تخصصی نرم افزار کیش و مات

کلوب اینترنت

نسخه قدیمی :

فروشگاه تخصصی تجهیزات بارکدی دیبا

فروشگاه تی تی مارکت

04-03-1385 10:54 بعدازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
farhad
Administrator
Administrators

گروهها: Administrators
ورودى‌ها: تیر 1384
اعتبار: 13
RE: فروش اینترنتی را در ایران فراموش کنید !

ممنون رامين جان از توضيحاتي كه دادي.
در مورد مشكلات موجود تا حدي حق رو به تو مي دم اينكه ما هنوز سيستم پستي كشورمون همون سيستم پستي 10 سال پيشه شكي نيست و امكان استفاده از اينترنت به صورت كامل در پست به وجود نيامده خود شركت پرداخت هم كه بارها در موردش بحث شده و به نظر من اصلا استفاده از سيستم اين شركت كار درستي نيست چون همونطور كه مي دونيد در صورت استفاده از اين سيستم سبد خريد شما بايد در سايت اين شركت يعني Pardakht.com باشد که در این حالت در واقع سایت شما فقط یک سایت بازاریابی است نه چیز دیگری به همین دلیل من اصلا سیستم این شرکت رو نمی پسندم. برای ارسال کالا فعلا تنها راهی که به نظر من معقول است ارسال دستی است که اون هم هزینه های معمول خودش رو داره.

اما در مورد سیستم بانکی به نظر من پیشرفتهای خوبی شکل گرفته به خصوص از طریق بانک سامان که کارگزار اولین سیستم پرداخت اینترنتی توی ایران بوده. گرفتن Mechant ID از این بانک اونقدرها هم که شما می گید سخت نیست کافی یک مجوز مانند جواز کسب یا کارت تجارت داشته باشید تا به راحتی بدون هیج وثیقه یا مدارک اضافی سریعا بتونید از این سیستم استفاده کنید که البته گرفتن این مجوز هم به نظر من کار درستی چون اون موقع شما رسما به عنوان یک شرکت ثبت شده یا فرد که مجوز داره دارید فعالیت می کنید و مشتری به راحتی می تونه به شما اطمینان کنه که این توی دنیای تجارت الکترونیک خیلی مهمه و به نظر من نمی شه از این نظر اشکالی رو برای بانک سامات گرفت. در مورد کارمزد هم به نظر من حق هر سیستمی که کارمزد بگیره این مورد فقط توی ایران نیست بلکه در کل جهان حتی سیستمهای معروفی مثل PayPal هم این کارمزد رو دریافت می کنن پس اینکه قیمت کالای شما بالا می ره در کل جهان متداوله و اگه شما تولید کننده یک کالایی باشید مسلما فروش از این طریق هم به نفع شما و هم به نفع خریدار است چون واسطه هایی که قیمت کالا رو چندین برابر می کنن از بین می ره و به این طریق با قیمت پایین فروش فوق العاده ای رو در کل ایران یا حتی جهان تجربه می کنید.

به نظر من در حال حاضر نسبت به چند سال پیش پیشرفتهای قابل توجهی در این بخش شده که امیدوارم در سالهای آینده این پیشرفت بهتر و بهتر هم بشه و البته یک نکته رو هم فراموش نکنید همه ما اینجاییم تا این تجارت موثر رو به شکل موفقی توی ایران جا بندازین و مسلما اول کار کمی سخت خواهد بود ولی مثل همه کشورها ما هم روزی موفق به این کار خواهیم شد.

بهترين و قدرتمندترين برنامه مديريت فروشگاه برروي وب به طور كاملا رايگان و opensource براطلاعات بيشتر به آدرس e-virtu.com مراجعه كنيد.
04-04-1385 10:24 بعدازظهر
ramindiba
Member

سلام دوباره...

منظورم از این بحث نه اینکه نامید کردن دوستان باشه بلکه می خوام وجه اصلی این کار رو به بقیه نشون بدم.

در انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگه نه به روش شتاب که بلکه دستی
برای انتقال وجهی در حدود چهل و ینج میلیون ریال بنده امروز 300 تومان پرداخت کردم.
این روش با روشهای دیگه هم در حدود 1000 تومن می شد. اما بیایید با سیستم شتاب این انتقال رو انجام دهیم. چون تجارتمون زیاد فراگیر نشده پس ما 5 درصد کارمزد خواهیم داد که نتیجه می شه 22.5 هزار تومن.

منظور اینکه اگه کارمزد و سایر هرینه ها که بانک اعلام می کنه به این قرار باشه به طور حتم سود دهی زیادی در کالاهای معمولی وجود نخواهد داشت.

امیدوارم کارمزد ها در حد معقولی اعلام بشه تا در این عرصه بتونیم فعالیت داشته باشیم.

راستی یک نکته کوچولو:

کارمزد در خرید با کارتهای سامان یعنی دستگاههای کارت خوان فروشگاههای مختلف، کارمزدی برابر زیر داره :

تا رقم خرید 10 هزار تومان = 100 تومان.
تا رقم 150 هزار تومان = 1% درصد.
بیش از 150 هزار تومان تا الی ماشالله رقم ثابت 1500 تومان.

این موضوع رو جدیدا پیگیری کردم که اگه برای حسابهای اینترنتی هم چنین باشه قابل قبول خواهد بود.

نسخه جدید :

کلوب اینترنت

نسخه قدیمی :

فروشگاه تی تی مارکت

اين ارسال آخرين بار در تاريخ: 04-07-1385 11:02 بعدازظهر ويرايش شده است. شخص ويرايشگر: ramindiba.

04-04-1385 11:10 بعدازظهر
fahim1368
Junior Member
**

ورودى‌ها: تیر 1388
اعتبار: 0

ممنون از این پست کسی می تونه برای گرفتن جواز یا مدرکی که بشه باهاش دروازه پرداخت بانک رو گرفت توضیحی بده؟
من پروانه کسب پوشاک دارم ولی قبول نمی کنن
بهترین راه چی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

04-11-1388 02:15 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
wearyminded
Member

ورودى‌ها: اسف 1387

دوست خوبم یه شرکت ثبت کن...فعلا آسون ترین کاری که میشه کرد شرکت ثبت کردنه...مجوزش هم برای بانک ها معتبره...منم همین کار رو کردم...

به سادگی یک رویای کودکانه

http://www.mitraEshop2.com
04-12-1388 12:09 بعدازظهر
ramindiba
Member

سلام

تو شهر من که بانک پارسیان به فروشگاهها هم اجازه این کاررو می ده . شما از بانک پارسیان شهر خودتون سئوال بپرسید !

نسخه جدید :

کلوب اینترنت

نسخه قدیمی :

فروشگاه تی تی مارکت

04-12-1388 02:43 بعدازظهر
b.tavakkoli
Member

ورودى‌ها: فرو 1387
اعتبار: 2

fahim1368 نوشته شده:
ممنون از این پست کسی می تونه برای گرفتن جواز یا مدرکی که بشه باهاش دروازه پرداخت بانک رو گرفت توضیحی بده؟
من پروانه کسب پوشاک دارم ولی قبول نمی کنن
بهترین راه چی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

صد در صد با مجوز کسب می شود درگاه اینترنتی گرفت، از هر بانکی. شک نکنید !!!

فروشگاه‌ آنلاین‌ سی‌تو | هر آن‌چه از نرم‌افزار آزاد و لینوکس می‌خواهید

فروشگاه آنلاین بای‌سافت | هر آن‌چه از نرم‌افزار می‌خواهید

خدمات وب بهرا

خدمات ارسال پیام کوتاه تحت وب، اکسون اس ام اس
04-12-1388 06:42 بعدازظهر
sat240
Junior Member
**

ورودى‌ها: اسف 1388

سلام ممنون از نظری که دادید

من خودم یه فروشگاه اینتنرتی دارم http://www.bazareonline.com
واقعا پیشبردنش سخته چون هنوز مردم زیاد با خرید اینترنتی آشنا نیستن و خیلی جا داره تا به جای قابل قبولی برسیم
به هر حال یه روز این مشکلات هم حل میشه اگه ما تلاش هامون رو بیشتر کنیم زودتر حل میشه

http://WWW.BAZAREONLINE.IR
12-17-1388 02:16 قبل‌ازظهر
internet
Member

ورودى‌ها: مرد 1384

الان دارن چپ و راست شاپ ها رو بي دليل و با دليل فيلتر مي کنند
و زحمات دو ساله من رو هم به باد دادند

12-20-1388 04:27 قبل‌ازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: