صفحات (2): « اولين [1] 2 بعدی > آخرين »
وضعيت فروشگاه هاي اينترنتي در ايران
نويسنده پيغام
m_nejad
Junior Member
**

گروهها: Registered
ورودى‌ها: تیر 1386
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
وضعيت فروشگاه هاي اينترنتي در ايران

سلام
مدتي است كه به فكر راه اندازي فروشگاه اينترنتي افتادم (دامنه محصولات هم مي تواند از لباس ورزشي باشد تا كالاهاي تزئيني و نرم افزار طراحي شده توسط خودم و ...)
سعي كردم گزارشي تحقيقي از وضعيت فروشگاه هاي اينترنتي پيدا كنم كه جواب سوالات زير را بدهد:
1- آماري از تعداد فروشگاه هاي فعال و غير فعال و مدت زمان راه اندازي
2- هزينه هاي پنهان فروشگاه ها
3- امار و ميزان فروش و يا سودآوري
4- آمار فروش به تفكيك روش هاي خريد (خريد پستي و ...)
5- آمار و يا تحليلي از نوع اجناس مورد استقبال و عدم استقبال

با وجود تلاش هاي چند هفته اي هنوز نتوانسته ام براي سوالاتم پاسخ پيدا كنم. (فقط مقالاتي كه بسيار كلي گويي شده اند پيدا كردم)

درخواست من از دوستان اين است كه اگر حتي پاسخ بخشي از سوالات مرا دارند راهنمايي نمايند.
با تشكر

http://www.abdollahnejad.com
04-19-1386 12:57 قبل‌ازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
arman_sp98
Member

ورودى‌ها: خرد 1386
RE: وضعيت فروشگاه هاي اينترنتي در ايران

سود که اگه فروشگاهت بگيره خيلی سود در ميياری

اگه غلط املای دارم ببخشيد چون فونت فارسی ندارم

http://WWW.TPSHOP.IR
04-30-1386 07:31 قبل‌ازظهر
mahsa
Member

ورودى‌ها: مرد 1386
اعتبار: 1

چیکار کنیم بگیره ؟؟؟
تنها راه قرارداد با پست هست که اونم پولت رو میخوره
به همین راحتی

به روزترین فروشگاه بازی های کامپیوتری و انیمیشن
<<<<< http://www.persiastore.com >>>>
06-17-1386 08:39 بعدازظهر
farhad
Administrator
Administrators

گروهها: Administrators
ورودى‌ها: تیر 1384
اعتبار: 13

گرفتن فروشگاه بستگی به نحوه فعالیت تون، تبلیغات، جذاب بودن فروشگاه و محصولات آن، بدون مشکل بودن از فنی و پشتیبانی خوب از مشتریانتون داره. البته اینها همه موارد نیستن ولی تقریبا مهمترین شون هستش.
اینکه فکر کنید فقط با نصب یک فروشگاه و گذاشتن 30-40 تا محصول به سود فوق العاده ای میرسین کاملا اشتباه هستش هرکاری که سود خوبی داشته باشه نیاز به سرمایه گذاری خوب هم خواهد داشت.

ضمنا قرارداد با پست هم دلیل برای بهتر شدن فروشگاه نیست هیچ جای دنیا همچین سیستمی که ببری کاالا رو دم خونه و بعد بهت پول بدن وجود نداره ولی همه جای دنیا فروشگاههای اینترنتی خوب وجود دارن.

بهترين و قدرتمندترين برنامه مديريت فروشگاه برروي وب به طور كاملا رايگان و opensource براطلاعات بيشتر به آدرس e-virtu.com مراجعه كنيد.
06-17-1386 10:28 بعدازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
arash rashno
Junior Member
**

ورودى‌ها: شهر 1386

farhad نوشته شده:
گرفتن فروشگاه بستگی به نحوه فعالیت تون، تبلیغات، جذاب بودن فروشگاه و محصولات آن، بدون مشکل بودن از فنی و پشتیبانی خوب از مشتریانتون داره. البته اینها همه موارد نیستن ولی تقریبا مهمترین شون هستش.
اینکه فکر کنید فقط با نصب یک فروشگاه و گذاشتن 30-40 تا محصول به سود فوق العاده ای میرسین کاملا اشتباه هستش هرکاری که سود خوبی داشته باشه نیاز به سرمایه گذاری خوب هم خواهد داشت.

ضمنا قرارداد با پست هم دلیل برای بهتر شدن فروشگاه نیست هیچ جای دنیا همچین سیستمی که ببری کاالا رو دم خونه و بعد بهت پول بدن وجود نداره ولی همه جای دنیا فروشگاههای اینترنتی خوب وجود دارن.

این چیزی که شما میگید برای حالت ایده آل هست نه ایران
الان خود من فروشگاه دارم نصف مشتری ها رو به خاطر قرارداد نداشتن با پست از دست میدم با پست هم قرارداد ببیندی هیچی پولت رو نمی دهند
مثلا یکی که صبح تا بعداظهر سر کار هست و میخواید شب بیاد و از سایت من دیدن کنه و خرید کنه میخواد بسته بیاد دم خونش - نه به خاط یه نرم افزار یک ساعت واسه توی صف بانک یا خیلی شانس بیاره شتاب داشته باشه و دو باره شانس داشته باشه خود پرداز سالم گیرش بیاد پول رو اریز کنه
سامان و پارسیان افراد خیلی کمی دارند که بخوان اینترنتی خرید کنند
پس میتونیم به یک نتیجه برسیم که تا فروشگاه با پست قرارداد نداشته باشه فروشی آنچنانی نخواهد داشت

06-18-1386 12:21 قبل‌ازظهر
farhad
Administrator
Administrators

پست هم چون پول دیر دست فروشنده میرسه تجارت الکترونیک نیست!!!!!! تجارت الکترونیک شامل پرداخت الکترونیک و پست الکترونیک میشه اینکه شما پول رو دم در خونه بدی به مامور پست اصلا معنی نداره

تازگیها مثل اینکه بانک ملی هم داره درگاه پرداخت اینترنتی رو بهره برداری می کنه اگه اینطور باشه این مشکل پرداخت پول می تونه برای خیلی از فروشگاهها حل بشه چون نزدیک به 2 میلیون کارت بانک ملی بین مردم وجود داره.

بهترين و قدرتمندترين برنامه مديريت فروشگاه برروي وب به طور كاملا رايگان و opensource براطلاعات بيشتر به آدرس e-virtu.com مراجعه كنيد.
06-18-1386 12:34 قبل‌ازظهر
arash rashno
Junior Member
**

farhad نوشته شده:
پست هم چون پول دیر دست فروشنده میرسه تجارت الکترونیک نیست!!!!!! تجارت الکترونیک شامل پرداخت الکترونیک و پست الکترونیک میشه اینکه شما پول رو دم در خونه بدی به مامور پست اصلا معنی نداره

تازگیها مثل اینکه بانک ملی هم داره درگاه پرداخت اینترنتی رو بهره برداری می کنه اگه اینطور باشه این مشکل پرداخت پول می تونه برای خیلی از فروشگاهها حل بشه چون نزدیک به 2 میلیون کارت بانک ملی بین مردم وجود داره.

الان صادرات داره ولی انگار 10 تومن برای خدمات اینترنت میگره

06-18-1386 01:20 قبل‌ازظهر
farhad
Administrator
Administrators

صادرات رو دقیق نمی دونم ولی ملت، پارسیان، سامان و اقتصاد نوین صددرصد دارن و من باهاشون کار کردم. ملی هم تویه سایت خودشون نوشتن که راه افتاده هرکی می خواد تماس بگیره. تجارت هم تا آخر امسال راه اندازی می کنه.

06-18-1386 02:41 قبل‌ازظهر
arash rashno
Junior Member
**

farhad نوشته شده:
صادرات رو دقیق نمی دونم ولی ملت، پارسیان، سامان و اقتصاد نوین صددرصد دارن و من باهاشون کار کردم. ملی هم تویه سایت خودشون نوشتن که راه افتاده هرکی می خواد تماس بگیره. تجارت هم تا آخر امسال راه اندازی می کنه.

بقیه بانکها چقدر میگرن
مثلا سامان برای خدمات اینترنت 1000 تومان میگیره
ملت چقدر میگیره ؟؟؟

06-18-1386 04:08 بعدازظهر
farhad
Administrator
Administrators

سامان که برای هر سال 20000 تومان حق اشتراک می گیری و درصدی بین 2 الی 4 درصد رو برای هر خرید.
اقتصاد نوین هم ظاهرا اشتراک سالیانه نداره ولی درصدهاش بین 2 الی 3 درصد هستش.
پارسیان هم تقریبا شبیه اقتصاد نوین عمل می کنه.

06-18-1386 08:47 بعدازظهر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: