انجمن پشتیبانی فروشگاه ساز ویرچو
بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن پشتیبانی فروشگاه ساز ویرچو (http://forum.e-virtu.com)
+-- نام بخش: پشتيبانى عمومى از پروژه (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- نام بخش: توسعه دهندگان (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- موضوع مبحث: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 (/showthread.php?tid=1973)

بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-13-1387 04:34 قبل‌ازظهر

اطلاعیه انتشار اولین نسخه آزمایشی از سری 1.2 رو از اینجا می‌تونید مطالعه کرده و لیست تغییرات رو مشاهده کنید.

در این تاپیک در مورد این نسخه آزمایشی تبادل نظر و بحث می‌کنیم. لطفا نظرات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید. Wink

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-13-1387 11:51 قبل‌ازظهر

سلام
اگه ميشه بگيد چه جوري محصول مجازي تعريف كنيم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - shayanx - 12-13-1387 08:04 بعدازظهر

چون فقط نظر خواستيد عرض ميكنم
اين نسخه كه زمان زيادي براي انتشار آن گذشت كمي اتلاف انرژي نبود ؟
ميدانيد كه مدتهاست تكميل تر شده آنرا ميتوان بدست آورد و در زمان صرفه جويي كرد .
اگر سوئ تفاهم نشود ميتوانيد چند مزيت اين نسخه را با نسخه گام بگام بگوييد؟
و اگر مزيتي دارد؛ نميشد براي صرفه جويي در وقت آنرا در همان نسخه انجام داد؟
ما از نسخه قبلي شما استفاده كرديم و شما هم كه از آن استقبال نموديد . فقط نظرمان اينستكه ميشد با استفاده از تجربيات و علاقه شما بجاي انجام يك كار تكراري انرژي خود را براي تكميل كردن آن بگذاريد .
همينكار را در تمام دنيا انجام ميدهند و در همين او اس كامرس چند صد نفر با هم همكاري ميكنند . حالا تا اشكالات اين نسخه - كه اگر مايل باشيد برايتان فهرست وار ذكر ميكنم - حل شود و بقول خودتان قابل استفاده شود آيا وقت بيشتري صرف نخواهد شد ؟
همانطور كه گفتم ما شما را به استادي قبول داريم و حتما صلاح كار را خودتان بهتر ميدانيد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - Mohsen - 12-13-1387 08:05 بعدازظهر

سلام ...
اقا فرهاد میشه کاری کنید فاکتور و ایمیل های ارسالی از طرف فروشگاه بصورت کاملا" فارسی و اچ تی ام ال باشه ؟
ایا میشه امکان تغییر قالب رو به فروشگاه داد ؟
و اینکه در قسمت ثبت نام یه فیلد بنام ادرس کامل شما اضافه بشه ؟

>> متاسفانه در این ورژن اصلا به گرفیک فروشگاه اهمیتی داده نشده !

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-13-1387 10:52 بعدازظهر

http://forum.e-virtu.com/showthread.php?tid=1977&pid=11092#pid11092

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-14-1387 01:22 قبل‌ازظهر

imanzamani نوشته شده:
سلام

روش تعریف محصول مجازی تقریبا مثل نسخه قبلی هست. شما باید اول محصول خودتون رو به شکل معمول با تصویر و توضیحات تعریف کنید و بعد در بخش خصوصیات محصول فایل مورد نظر خودتون رو که در پوشه download قرار دادید به محصول ربط بدید.
این رو هم بگم که این نسخه آزمایشی هست و به هیچ وجه از اون برای راه‌اندازی فروشگاه استفاده نکنید. هنوز در حال کار برروی نسخه هستیم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-14-1387 01:34 قبل‌ازظهر

shayanx نوشته شده:
چون فقط نظر خواستيد عرض ميكنم
اين نسخه كه زمان زيادي براي انتشار آن گذشت كمي اتلاف انرژي نبود ؟
ميدانيد كه مدتهاست تكميل تر شده آنرا ميتوان بدست آورد و در زمان صرفه جويي كرد .
اگر سوئ تفاهم نشود ميتوانيد چند مزيت اين نسخه را با نسخه گام بگام بگوييد؟
و اگر مزيتي دارد؛ نميشد براي صرفه جويي در وقت آنرا در همان نسخه انجام داد؟
ما از نسخه قبلي شما استفاده كرديم و شما هم كه از آن استقبال نموديد . فقط نظرمان اينستكه ميشد با استفاده از تجربيات و علاقه شما بجاي انجام يك كار تكراري انرژي خود را براي تكميل كردن آن بگذاريد .
همينكار را در تمام دنيا انجام ميدهند و در همين او اس كامرس چند صد نفر با هم همكاري ميكنند . حالا تا اشكالات اين نسخه - كه اگر مايل باشيد برايتان فهرست وار ذكر ميكنم - حل شود و بقول خودتان قابل استفاده شود آيا وقت بيشتري صرف نخواهد شد ؟
همانطور كه گفتم ما شما را به استادي قبول داريم و حتما صلاح كار را خودتان بهتر ميدانيد

ممنون دوست من که نظرات خودت رو در مورد این نسخه نوشتی

در مورد اتلاف انرژی من تا اونجایی که متوجه شدم منظورتون این بود که تیم ما به جای اینکه نسخه خودش رو توسعه بده برروی نسخه‌ای که توسط گام به گام منتشر شده کار می‌کرد و اون رو توسعه می‌داد. در این مورد باید بگم که:

۱- روش توسعه هسته سیستم در تیم ما کاملا مشخص هست و براساس اولویت‌ها داریم پیش میریم. در نسخه گام به گام برخی موارد به فروشگاه اضافه شده و برخی دستکاریها انجام شده که به نظر من اصلا در اولویت قرار نداره. قرار نیست ما یک فروشگاه کامل با هزار و یک امکانات آماده کنیم و برای دانلود در اختیار همه قرار بدیم. هدف این هست که یک هسته کامل و بدون مشکل که دارای امکانات در حد معقول باشد تهیه کنیم و محیطی رو ایجاد کنیم که سایرین بتونند با مشارکت هم براش ماژول آماده کنند و هرکسی مایل بود امکاناتی بیشتر داشته باشه از ماژولها استفاده کنه. نه اینکه تمامی کاربران رو مجبور کنیم که امکانات شاید اضافی رو تحمل کنند.

۲- اصولا در دنیای نرم‌افزار آزاد اینگونه هست که وقتی تیم برروی یک نرم‌افزار شروع به کار می‌کند و آن رو توسعه می‌دهد هرکسی که مایل باشد در توسعه سیستم سهیم شود به تیم اصلی مراجعه کرده و به آنها به عنوان بخشی از تیم می‌پیوندد. کاری که دوستان در سایت گام‌به‌گام انجام دادن ایجاد یک انشعاب از این سیستم فروشگاه و توسعه مجزای آن هست. وقتی یک پروژه از پروژه‌ای دیگر انشعاب پیدا کرده و جدا میشود دیگر یک پروژه نیستند و دو پروژه با دو تیم و دو روند توسعه می‌باشند که نیازی نیست تیم اول براساس پروژه تیم دوم کار خودش رو ادامه بده چون تیم دوم به جای کمک کردن به توسعه پروژه اول به فکر ایجاد یک پروژه مستقل بوده و این تیم هم شاید دلایل مربوط به خودش رو داشته.

۳- من به هیچ وجه این کار انجام شده رو اتلاف انرژی نمی‌بینم چون صدها نفر کاربر وجود داره که برای انتشار نسخه جدید توسط ما لحظه‌شماری می‌کردند و برای جوابگویی به این کاربران باید یک نسخه توسط این سایت با بروزرسانی‌های جدید منتشر میشد و لزومی نداشت که این نسخه همان نسخه‌ای باشد که قبلا توسط تیم دیگری منتشر شده.

۴- من در اینجا در پی مقایسه این نسخه با هر پروژه دیگه ای نیستم و هر سیستم فروشگاه دیگه‌ای همانطور که بالا گفتم پروژه‌ای مستقل هست و ربطی به این نسخه ندارد.

ضمنا اگر شما اشکالاتی بر این نسخه دارید خیلی خوشحال میشم که بشنویم.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-14-1387 01:38 قبل‌ازظهر

Mohsen نوشته شده:
سلام ...
اقا فرهاد میشه کاری کنید فاکتور و ایمیل های ارسالی از طرف فروشگاه بصورت کاملا" فارسی و اچ تی ام ال باشه ؟
ایا میشه امکان تغییر قالب رو به فروشگاه داد ؟
و اینکه در قسمت ثبت نام یه فیلد بنام ادرس کامل شما اضافه بشه ؟

>> متاسفانه در این ورژن اصلا به گرفیک فروشگاه اهمیتی داده نشده !

توی این نسخه اگر از بخش تنظیمات ارسال ایمیل smtp رو انتخاب کنید ایمیل‌هاتون به صورت فارسی خوانا ارسال خواهد شد. امتحان کنید اگر مشکلی داشت بگید تا برای حلش اقدام کنیم.

در مورد قالب نه متاسفانه هنوز امکان تغییر قالب به اون شکلی که مدنظر شما هم اضافه نشده و برای این قابلیت ما منتظر نسخه سوم OsCommerce هستیم.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - reza_b - 12-14-1387 03:52 قبل‌ازظهر

سلام، از زحمتي كه مي كشيد واقعاً متشكرم
1-اولين موردي كه به ذهنم مي رسه اينه كه براي نسخه ي قبلي البته بعد از نهايي شدن upgrade درست كنيد.
2-در مورد قالب فكر نمي كنم نيازي به مديريت قالبهاي متعدد باشه ولي حداقل اين قالب تكراري و اعصاب خرد كن! رو با يك قالب ملايم و قابل ويرايش تعويض كنيد.
3-تقريباً تمامي دوستان به نوعي از سيستم هاي مختلف پرداخت پستي استفاده مي كنن. اولين موردي كه تو مديريت چك كردم اين ماژول بود ولي در كمال ناباوري! ازش خبري نبود. جاش واقعاً خاليه Sad
خواهشاً در اين مورد يك فكر جدي بكنيد (هرچند با اصول اوليه تجارت الكترونيك سازگاري نداره و ... ولي اگر فروشگاهي اين قابليتو نداشته باشه عملاً در ايران حرفي براي گفتن نداره)

موفق باشيـــــــــــــــــــــــــــــــــــد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - Mohsen - 12-14-1387 03:55 قبل‌ازظهر

farhad نوشته شده:
[
توی این نسخه اگر از بخش تنظیمات ارسال ایمیل smtp رو انتخاب کنید ایمیل‌هاتون به صورت فارسی خوانا ارسال خواهد شد. امتحان کنید اگر مشکلی داشت بگید تا برای حلش اقدام کنیم.

در مورد قالب نه متاسفانه هنوز امکان تغییر قالب به اون شکلی که مدنظر شما هم اضافه نشده و برای این قابلیت ما منتظر نسخه سوم OsCommerce هستیم.

سلام
اقا فرهاد منظور از فارسی و اچ تی ام بودن این هست که ایمیل های ارسالی بصورت فارسی و راست چین با فونت رنگی و فاکتور بصورت جدولی ارسال بشه .
امکانش هست ؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-14-1387 05:35 قبل‌ازظهر

farhad نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:
سلام

روش تعریف محصول مجازی تقریبا مثل نسخه قبلی هست. شما باید اول محصول خودتون رو به شکل معمول با تصویر و توضیحات تعریف کنید و بعد در بخش خصوصیات محصول فایل مورد نظر خودتون رو که در پوشه download قرار دادید به محصول ربط بدید.
این رو هم بگم که این نسخه آزمایشی هست و به هیچ وجه از اون برای راه‌اندازی فروشگاه استفاده نکنید. هنوز در حال کار برروی نسخه هستیم

سلام
من هنوز نتونستم محصول را ربط بدم به لينك دانلود
اگه ممكنه بيشتر توضيح بديد و كاملتر

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - www.iranwebshop.com - 12-14-1387 09:15 قبل‌ازظهر

دانلود کردم اما هنوز فرصت نصب اون رو نداشتم در فرصت مناسب نظر خودم رو میگم مرسی خیلی زحمت کشیدین

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - masooumi - 12-15-1387 03:57 قبل‌ازظهر

منم دانلود کردم ولی هنوز وقت نکردم که نصب کنم !!!
ممنون از زحمات جناب زارع

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-15-1387 04:42 قبل‌ازظهر

imanzamani نوشته شده:

farhad نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:
سلام

سلام

سلام با تشكر از همگي هنوز كسي جوابمو نداده

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - rezaa - 12-16-1387 02:43 قبل‌ازظهر

دوستان صبر پیشه کنن

سیستم جدید برای آزمایش و تسته ... نه برای کار و استفاده حرفه ای ...
در اولین فرصت نظرم رو در رابطه با نسخه جدید می دم.

از آقا فرهاد بابت نسخه جدید شدیداً ممنونم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-16-1387 06:37 قبل‌ازظهر

rezaa نوشته شده:
دوستان صبر پیشه کنن

سیستم جدید برای آزمایش و تسته ... نه برای کار و استفاده حرفه ای ...
در اولین فرصت نظرم رو در رابطه با نسخه جدید می دم.

از آقا فرهاد بابت نسخه جدید شدیداً ممنونم

البته جهت اطلاع آقا رضا
ما صبرمون خيلي زياده ولي چرا كار تيمي و منسجم و با برنامه پيش نميره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني يكي نيست كه كار رو جمع كنه؟( تيم درست كنه؟)

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - drstrike - 12-17-1387 03:23 قبل‌ازظهر

imanzamani نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:

farhad نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:
سلام

سلام

سلام با تشكر از همگي هنوز كسي جوابمو نداده

يك هفته گذشتSmile:)Smile:)Smile:)Smile:)Smile:)
(البته فقط جهت اطلاع آقا فرهاد)

سلام دوست عزیز...
اگه هنوز به جواب نرسیدید، مقصر خودتون هستید!!! (لقمه آماده می خواهید..!!!)
البته منظورم من شخص خاصی نیست، اغلب همین طوری هست!!!

فایل ضمیمه را دانلود کنید....امیدوارم توضیحات کامل باشه.

یا حق

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-17-1387 05:34 قبل‌ازظهر

سلام آقاي drstrike
دستت درد نكنه خيلي قشنگ توضيح داده بودي
خيلي حال دادي
آخه هيچ كسي اينو برا من توضيح نداده بود

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - shayanx - 12-17-1387 06:51 قبل‌ازظهر

زحمت كشيديد ولي چند مورد جا افتاده است
1- فايل قابل دانلود بايد در پوشه دانلود باشد
2- نام فايل دانلود بايد در قسمت خصوصيات و زير نام كالا درج شود
3- وضعيت مجاز براي دانلود قبلا بايد تعريف شده باشد
چگونه شما بدون ذكر نام فايل دانلود ؛ لينك آنرا در سوابق سفارش نشان داده ايد ؟
در حقيقت چه كار اضافه اي براي آن كالا انجام شده كه ناگهان لينك دانلود نمايش داده ميشود ؟
فايل دانلود بايد پسوند زيپ داشته باشد ؛ چگونه آن فايل بدون پسوند زيپ در قسمت دانلود آمده ؟با فتو شاپ ؟
چون در همان عكس ها هم تاريخ خريد براي 27 اسفند نيست .اگر خريدي انجام شده باشد تاريخ خريد و تاريخ دانلود بايد يكي باشند . اينطور نيست ؟
قبلا روش اينكار بطور كامل و " صحيح " آموزش داده شده . بگرديد پيدا ميكنيد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - drstrike - 12-17-1387 08:54 بعدازظهر

imanzamani نوشته شده:
سلام آقاي drstrike
دستت درد نكنه خيلي قشنگ توضيح داده بودي
خيلي حال دادي
آخه هيچ كسي اينو برا من توضيح نداده بود

سلام..
یادش به خیر! قدیما به جای این که پست بدهند و توی پستوشن تشکر کنن، از دکمه "تشکر" استفاده می کردند!Wink

نقل قول:
زحمت كشيديد ولي چند مورد جا افتاده است
1- فايل قابل دانلود بايد در پوشه دانلود باشد
2- نام فايل دانلود بايد در قسمت خصوصيات و زير نام كالا درج شود
3- وضعيت مجاز براي دانلود قبلا بايد تعريف شده باشد
چگونه شما بدون ذكر نام فايل دانلود ؛ لينك آنرا در سوابق سفارش نشان داده ايد ؟
در حقيقت چه كار اضافه اي براي آن كالا انجام شده كه ناگهان لينك دانلود نمايش داده ميشود ؟
فايل دانلود بايد پسوند زيپ داشته باشد ؛ چگونه آن فايل بدون پسوند زيپ در قسمت دانلود آمده ؟با فتو شاپ ؟
چون در همان عكس ها هم تاريخ خريد براي 27 اسفند نيست .اگر خريدي انجام شده باشد تاريخ خريد و تاريخ دانلود بايد يكي باشند . اينطور نيست ؟
قبلا روش اينكار بطور كامل و " صحيح " آموزش داده شده . بگرديد پيدا ميكنيد

خواهش می کنم...وظیفه بود
ج1- اینو قبلا آقا فرهاد توضیح داده بود
ج2- دوست عزیز من نخواستم از 0 توضیح بدم. اگه تا کلاس پنجم ابتدایی هم درس خونده باشه می فهمه که منظور از "نام فایل" همون اسم فایلی که واسه دانلود می خواهی بزاری Big Grin
ج3- صفحه اول فایل راهنما:

نقل قول:
قبل از هر چیز باید قابلیت دریافت فایل را از قسمت تنظیمات فعال کنید.

متاسفانه منظورتون رو از بقیه متن نفهمیدم!!! (که آیا متن انتقادی است؟ تشویقی است؟ سوالی است؟ خبری است؟ و ...)
بابت اشکالات ذکر شده ممنون

یا حق

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-19-1387 06:32 بعدازظهر

من این نسخه آزمایشی را به عنوان فروشگاه نصب کرده و قصد استفاده دارم اما نمی خواهم از بانک و پرداخت اینترنتی استفاده کنم.
یک سوال دارم:
نسخه پایدار بعدی می تواند این نسخه را به نسخه بعدی آپ دیت کند یا آپدیت برای نسخه 1.1 خواهد بود و نمی تواند نسخه1.2 را آپدیت کند؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - Iranwebco - 12-20-1387 01:28 قبل‌ازظهر

نسخه پایدار کی میاد ؟ بدجوری دربدرشم.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - masooumi - 12-20-1387 04:12 قبل‌ازظهر

دوستان عزیز ، در واقع نسخه پایدار وقتی ارائه می شود که شما کاربران محترم ، لطف نموده و این نسخه را کاملا تست کنید و مشکلاتش را گزارش کنید !
با رفع این مشکلات ، این نسخه تبدیل به پایدار می شود !
متاسفانه توی این تاپیک که برای گزارش مشکلات بود ، تنها کاری که انجام نشد همین است !!!

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - masooumi - 12-20-1387 04:14 قبل‌ازظهر

webart نوشته شده:
من این نسخه آزمایشی را به عنوان فروشگاه نصب کرده و قصد استفاده دارم اما نمی خواهم از بانک و پرداخت اینترنتی استفاده کنم.
یک سوال دارم:
نسخه پایدار بعدی می تواند این نسخه را به نسخه بعدی آپ دیت کند یا آپدیت برای نسخه 1.1 خواهد بود و نمی تواند نسخه1.2 را آپدیت کند؟

به هیچ وجه توصیه نمی شود که اینکار را انجام دهید !!! ممکن است باگی در سیستم وجود داشته باشد که خیلی به شما ضرر برساند !!!!

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-20-1387 04:54 قبل‌ازظهر

masooumi نوشته شده:
دوستان عزیز ، در واقع نسخه پایدار وقتی ارائه می شود که شما کاربران محترم ، لطف نموده و این نسخه را کاملا تست کنید و مشکلاتش را گزارش کنید !
با رفع این مشکلات ، این نسخه تبدیل به پایدار می شود !
متاسفانه توی این تاپیک که برای گزارش مشکلات بود ، تنها کاری که انجام نشد همین است !!!

فعلا یک باگ کوچک
alignment با استفاده از متغیر مقدار دهی شده و برای هر زبان جداگانه عمل می کند در نتیجه تصاویر هر شاخه که بین وسط و سمت چپ آویزون بود به سمت چپ که جای اصلی آن است منتقل شده ولی در فایل product_info.php مشکلی وجود دارد که همان عیب سابق برقرار است.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 12-20-1387 05:11 قبل‌ازظهر

سلام
بنده الان اين نسخه رو روي سايتم نصب كردم
فقط ماژول سامان رو استفاده نكردم
بقيه موارد مشكل نداره

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-20-1387 05:20 قبل‌ازظهر

این بازآوری رمز مدیریت همان است که در 1.1 بود که کمی مشکل ساز است!

بهتر است فقط آدرس ایمیل پرسیده شود.

معایب پرسیدن اسم:
1)ممکن است نام فامیل نوشته شود.
2) نام فامیل + نام نوشته شود
3) نام کوچک ولی چون کیس سنستیو است ممکن است از این لحاظ اشتباه نوشته شود.
4) ممکن است نام در سایت به اشتباه نوشته شده باشد مثلا جابه جایی حروف و مدیر متوجه نشده باشد(خودم با این مشکل مواجه شده بودم!)
5) ممکن است نام با حروف فارسی نوشته شده باشد و می دانید که برخی حروف در سیستم عاملهای های مختلف ممکن است متفاوت باشد مثلا "ی" و "ي"
این 5 مورد بخصوص مورد 4 و 5 برای صاحب فروشگاه مشکل ساز خواهد شد.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-24-1387 12:41 قبل‌ازظهر

http://forum.e-virtu.com/showthread.php?tid=1996&pid=11388#pid11388

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kits - 12-28-1387 08:42 قبل‌ازظهر

سلام
بعد از نصب این پیغام را میده

هشدار: پوشه مربوط به فايلهاي session در مسير مقابل وجود ندارد: /shared/sessions. فايلهاي Session تا وقتيكه اين پوشه ايجاد نشود كار نخواهند كرد.

من حتی در مسیری که فروشگاه نصب شده بود پوشه مورد نظر را ایجاد کردم وحتی به آخرین پوشه دسترسی 777 دادم اما درست نشد.
این مسیر ساخت پوشه
yazdkit.com/shop/shared/sessions

آدرس سایت هم
http://www.yazdkit.com/shop/index.php

راستی این پیغام هم بالای سایت نشون میده

Warning: session_save_path() [function.session-save-path]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 1000555/1000555 is not allowed to access /tmp owned by uid/gid 0/0 in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 172

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php:172) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php:172) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 105

در صفحه ورود به مدیریت فقط این پیغام نشون میده و بس

Warning: session_save_path() [function.session-save-path]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 1000555/1000555 is not allowed to access /tmp owned by uid/gid 0/0 in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 168

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/general.php on line 95

راستی سایت هم توی اینترنت اکسپلورر بر عکس نشون میده
منو ها جاشون بر عکس میشه مثل حالت نمایش انگلیسی
من از نسخه 6 استفاده میکنم
اما تو موزیلا هیچ مشکلی نیست و همچی سر جاش هست

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 12-28-1387 05:29 بعدازظهر

kits نوشته شده:
سلام

هشدار: پوشه مربوط به فايلهاي session در مسير مقابل وجود ندارد: /shared/sessions. فايلهاي Session تا وقتيكه اين پوشه ايجاد نشود كار نخواهند كرد.

من حتی در مسیری که فروشگاه نصب شده بود پوشه مورد نظر را ایجاد کردم وحتی به آخرین پوشه دسترسی 777 دادم اما درست نشد.
این مسیر ساخت پوشه

آدرس سایت هم

Warning: session_save_path() [function.session-save-path]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 1000555/1000555 is not allowed to access /tmp owned by uid/gid 0/0 in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 172

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php:172) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php:172) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: session_save_path() [function.session-save-path]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 1000555/1000555 is not allowed to access /tmp owned by uid/gid 0/0 in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 168

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php on line 105

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/sessions.php:168) in /mounted-storage/home122b/sub008/sc68008-WQTU/yazdkit.com/shop/admin/includes/functions/general.php on line 95

در بخش مدیریت > تنظیمات >sessions > پوشه sesseions را ویرایش کن : /tmp را پاک کن!

علاوه براین به نظر می رسد safe_mode = on در تنظیمات php سرور شما که باید off باشد.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kabook - 12-28-1387 09:55 بعدازظهر

آقا فرهاد دستت درد نکنه مطمئنم که خیلی روش وقت گزاشتی

من دانلود کردم و امشب تستش می کنم

اگه چیزی به نظرم اومد حتما اعلام می کنم

راستی پیش آ پیش سال نو را به شما و خانواده محترمتون تبریک میگم

موفق باشی .

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-29-1387 03:42 قبل‌ازظهر

از تمامی دوستانی که نظرشون رو گفتن متشکرم

تمامی پستهای نامربوط به این تاپیک پاک شدند. لطفا فقط در مورد نسخه جدید بحث کنید نه سایر مشکلاتتون.

برروی نسخه آزمایشی کار رو داریم ادامه میدیم. نسخه آزمایشی دوم با امکانات بیشتری به زودی منتشر خواهد شد.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-29-1387 03:44 قبل‌ازظهر

reza_b نوشته شده:
سلام، از زحمتي كه مي كشيد واقعاً متشكرم
1-اولين موردي كه به ذهنم مي رسه اينه كه براي نسخه ي قبلي البته بعد از نهايي شدن upgrade درست كنيد.
2-در مورد قالب فكر نمي كنم نيازي به مديريت قالبهاي متعدد باشه ولي حداقل اين قالب تكراري و اعصاب خرد كن! رو با يك قالب ملايم و قابل ويرايش تعويض كنيد.
3-تقريباً تمامي دوستان به نوعي از سيستم هاي مختلف پرداخت پستي استفاده مي كنن. اولين موردي كه تو مديريت چك كردم اين ماژول بود ولي در كمال ناباوري! ازش خبري نبود. جاش واقعاً خاليه Sad
خواهشاً در اين مورد يك فكر جدي بكنيد (هرچند با اصول اوليه تجارت الكترونيك سازگاري نداره و ... ولي اگر فروشگاهي اين قابليتو نداشته باشه عملاً در ايران حرفي براي گفتن نداره)

موفق باشيـــــــــــــــــــــــــــــــــــد

ممنون از نظراتت
۱- حتما روش upgrade از نسخه قبلی یعنی 1.1.1 به نسخه جدید ارائه خواهد شد.
۲- در مورد قالب هم با توجه به اینکه خیلی از دوستان روی این موضوع تاکید دارند احتمالا تغییرات ظاهری در نسخه نهایی داشته باشیم.
۳- در مورد سیستم‌های پستی نه در قالب نسخه ۱.۲ بلکه در قالب یک نسخه جداگانه داریم کارهایی می‌کنیم. البته اگه به توافق با شرکت مربوطه برسیم.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 12-29-1387 03:46 قبل‌ازظهر

webart نوشته شده:
یک سوال دارم:

در نسخه نهایی (پایدار) فقط امکان آپگرید از ۱.۱.۱ به نسخه ۱.۲ وجود خواهد داشت. به هیچ عنوان از نسخه آزمایشی برای راه‌اندازی فروشگاه استفاده نکنید.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kits - 12-29-1387 07:49 قبل‌ازظهر

webart نوشته شده:

kits نوشته شده:
سلام

این مسیر ساخت پوشه

آدرس سایت هم

در بخش مدیریت > تنظیمات >sessions > پوشه sesseions را ویرایش کن : /tmp را پاک کن!

علاوه براین به نظر می رسد safe_mode = on در تنظیمات php سرور شما که باید off باشد.

سلام
همانطور که گفتم برای ورود به مدیریت فقط همون پیفام ارور را نشون میده وبقیه صفحه سفید هست اصلا نمیتونم وارد مدیریت بشم
اما در مورد این کهphp در حالت safe mod باشه الان از پشتیبانی قضیه را میپرسم و جوابشو میذارم

Smile جواب پشتیبانی اینه (کمتر از 3 دقیقه) Big Grin

You are able to turn on/off safe mode directly from your account.

1. Click the "Webserver" tab in the left menu
2. Select the domain and click "advanced" at the Virtual Host you wish to turn off safe mode for.
3. You should now be able to change safe mode settings.

It is however important that you are aware that disabling safe mode lowers your overall account security.

When safemode is disabled your account is more vulnerable towards insecure scripts, therefore it is very important that you are aware of this.

Please note it might take up to two hours before this change is visible.

اما حالا که میبینم
PHP Safe Mode روشن بود که off کردم و هم چنین PHP Safe Mode GID که off کردم
آیا تنظیماتی دیگه ای هم لازم هست ؟

هنوز هم همون ارور ها را میبینم
ممنون میشم نظر آقا فرهاد را هم بدونم

فعلا همون نسخه قدیمی را نصب میکنم تا نسخه جدید تری از1.2 ارائه بشه(همون طوری که آقا فرهاد گفتن)
با تشکر

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kits - 12-29-1387 09:49 قبل‌ازظهر

الان بعد از حدود 2 ساعت از تغییر درتنظیمات سرور دیدم که فروشگاه به خوبی نمایش داده میشه و مشکل حل شده
هم چنین که پوشه ای به نام tmp هم با دسترسی 777 هم در قسمت روت اصلی و هم در پوشه admin ایجاد کردم که فکر کنم ایجاد این پوشه با نام tmp اصلی ترین کار بود واز آقا فرهاد میخوام این مورد را در نسخه جدید تصحیح کنه اخه سیستم میگفت پوشه دیگری رو با نام و مسیر دیگر ایجاد نشده اما حالا تو مدیریت میبینم که اسم پوشه مربوط به seison هم tmp هستش

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - Iranwebco - 01-01-1388 05:17 بعدازظهر

اگه امکان داره بعضی از ماژول ها رو که عموم استفاده میکنند رو بصورت پیشفرض روی سیستم نصب کنید . چون اکثر ماژول هائی که دوستان میزارند فایلهای مشابه داره که با Replace کردن آنها مشکل به وجود میاد.
ماژولهای که به نظر من اگه باشه خوبه
1- سامان
2- پارسیان
3- خرید بدون عضویت خرید حواله ای
4- ثبت فیش بانکی
5- محصولات فوق العاده
6- منو آبشاری
7- اخبار

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-02-1388 07:26 بعدازظهر

سلام
من در یک نگاه کلی چند مورد جزئی را متوجه شدم Smile

۱) فیلد آدرس و نام شرکت در نسخه قبلی با کمبود تعداد کاراکترهای پیش بینی شده مواجه بود و این مقادیر در صورت بزرگ بودن ادامه شان حذف می شد. در این نسخه همچنان این مشکل باقی مانده است. البته بنده برای فروشگاه خودم به صورت دستی دیتابیس را تنظیم کردم. این مورد برای فاکتور ها و دفترچه آدرس مشتری مشهود است.

۲) در مورد تاریخ هم من فکر می کنم باید نسبت به زبان انتخاب شده به میلادی یا شمسی تغییر کند. این مورد در فرم عضویت، تاریخ اضافه شدن محصول و فوتر سایت مهم است. فرض بر این که یک شخص خارجی بخواهد در فروشگاه عضو شود، آیا او باید تاریخ تولدش را به شمسی تبدیل کند؟ کمی غیر منطقی است Smile

۳) در مورد واحد قیمت هم فکر می کنم بایستی نسبت به زبان انتخاب شده خود به خود تغییر کند. مثلا در صورت مشاهده سایت به زبان فارسی قیمت حتما ریال باشد و در صورت مشاهده زبان انگلیسی حتما واحد قیمت به دلار باشد. این مورد هم در سیستم فروشگاه داری بسیار مهم است.

۴) تشکر می کنم بابت قرار دادن یک ادیتور بسیار سبک جهت توضیحات محصولات و همچنین سیستم ارسال ایمیل (این مشکل نیست‌ Smile )

۵) با توجه به بومی سازی سیستم به نظرم قسمت با خبر کردن یک دوست در قسمت توضیحات محصولات باید کمی تغییر داده شود. همه می دانند که مشتری آن قدر کم حوصله است که بی خیال از پر کردن این فرم شوند. بهتر است این فرم کلا پاک شود و در قسمت توضحات محصولات یک ایمیل و نام گرفته شود تا اطلاعات محصول ارسال شود.

۶) در مورد ایمیل های ارسالی سیستم هم بهتر است مورد تراز از راست محتویات هم لحاظ شود.

۷) آقای معصومی بر روی یک فرم ثبت فیش بانکی کار می کردند که مرتبط با حساب کاربری شخص بود. بهتر است به صورت پیش فرض این فرم در این نسخه قرار داده شود

۸) بهتر است سیستم ذخیره عکس بهینه تر شود. مثلا اگر دو محصول با نام عکس یکسان را ذخیره کنیم معلوم است که محصول قبلی صاحب عکس جدید می شود. بهتر است یک فکری برای این مورد شود. اگر فروشگاه فرضا پنجاه تا محصول داشت اصلا مشکلی نداشت. ولی فرض کنید فروشگاه به سمت هزاران محصول پیش برود و نشود این نکته را به خاطر سپرد که نام عکس ها یکسان نباشد. مثلا یک تغییر ایجاد بشه که نام عکس ها در هنگام ذخیره به یک نام دیگر تغییر داده شود به طوری که هیچ دو نامی هیچ وقت با هم تداخل نداشته باشد.

۹) در فرم عضویت انگلیسی هم باید اسم کشورها انگلیسی شود

۱۰) یک مورد که در نسخه قبلی هم رعایت نشده بود !!! دوستان مثلا یک جنس یک و نیم کیلویی را در فروشگاه قرار می دهند و در قسمت وزن هم عدد ۱۵۰۰ را وارد می کنند و به خیال خودشان درست است Smile آتها اگر یک بار آن محصول را ویرایش کنند می بینند که وزن شده ۹۹۹.۹۹ گرم !!! این به آن خاطر است که در دیتابیس وزن را به صورت ۵ رقمی که دو رقم آن ممیز است تنظیم کردید. به نظر اگر به جای ۵ عدد ۷ را بگذارید هیچ کسی به مشکل نمی خورد Smile

اگر چیزی یادم اومد باز یادداشت می کنم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-04-1388 12:16 قبل‌ازظهر

ادامه ...

۱۱) با توجه به این که دوستان php کار هستند بهتر است این ضعف سیستم را نیز درست کنند که :
تصویری که برای هر محصول قرار می دهیم در صفحه توضیحات محصولات نشان داده می شود که زیر عکس می نویسد برای بزرگ شدن کلیک کنید !!!
همه دوستان می دانند که تصویر نشان داده شده در توضیحات و صفحه اول توسط کد HTML سایز بندی شده است و به همین دلیل اگر شما عکس متوسطی برای محصول خود گذاشته باشید با این که در صفحه اول به صورت کوچک لود می شود ولی به همان اندازه سایز اصلی از ترافیک اینترنت استفاده می کند. به همین دلیل است که همه دوستان ترجیح داده اند عکس محصول اصلی هم به صورت کوچک باشد تا دوستان با سرعت کم اینترنت دچار مشکل نشوند.

الآن بهترین موقع برای رفع این مشکل است. با استفاده از توابع php می توانید thumbnail تولید کنید و دیگر دوستان با خاطر جمع بتوانند عکس سایز اصلی را برای محصول قرار بدهند.

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kabook - 01-05-1388 05:59 بعدازظهر

آقا فرهاد دست شما درد نکنه

خیلی از مواردی که من می خواستم بگک توسط دوستان دیگه یاد آوری شده

به خصوص قسمت ریسایز شدن تصاویر برای عکسهای کوچک و بزرگ البته از آنجایی که شما نسخه ای متفاوت از کامرس ارائه می دهید این درخواست را داریم وگرنه در هسته اصلی هم چنین چیزی وجود نداره

مورد بعدی اگه بزرگ نمایی تصویر به صورت پیش فرض آجاکس باشه هماهنگیش با همه مرور گر ها بخصوص اونهایی که در نشون دادن پاپ آپ ها محدودیت گذاشتند بهتر میشه

در مورد قالب هم که همه دوستان گفتند و شما هم خدا رو شکر تائید کردید که تغییراتی را اعمال می کنید . (یه تغییر اساسی پیلیز )

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-07-1388 12:30 قبل‌ازظهر

ادامه ...

۱۲) مشکل عربی بودن حرف ی همچنان وجود دارد !!! بهتر است تبدیل حروف
ي
به
ی
در این نسخه انجام گردد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - bazar - 01-09-1388 06:14 قبل‌ازظهر

اگه میشه کاری کنید صفحات "حمل و نقل و قوانین فروشگاه و تماس با ما" را به راحتی از داخل مدیریت ویرایش داد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 01-09-1388 11:11 بعدازظهر

یک مشکل در ورژن 1.1.1 وقتی قیمت کالا را 1200000 ریال می نویسیم در پنل مدیریت درست اما برای مشتریان فروشگاه 1 ریال نشان داده می شود!

مشکل دیگر اندازه فیلدهای جدول دیتابیس است که به نظرم بهتر است تغییر پیدا کند:
مثلا من بعد از نصب بطور دستی اندازه های زیر را جایگزین می کنم:

کد:
Table Produced  / produced model/varchar(20) ---> varchar(255)

table products_description /products_name/produce name/varchar(60)----> 255

table manufacturers /manufacturers_name  /varchar(32) ---->255

بهتر است که از حداکثر ظرفیت استفاده شود تا برای نامهای طولانی مشکلی نداشته باشیم بخصوص اینکه هر حرف فارسی بیش از یک کاراکتر اشغال می کند

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 01-09-1388 11:16 بعدازظهر

b.tavakkoli نوشته شده:
ادامه ...

۱۲) مشکل عربی بودن حرف ی همچنان وجود دارد !!! بهتر است تبدیل حروف
ي
به
ی
در این نسخه انجام گردد

معمولا ی را به ي تبدیل می کنند چون ی با برخی فونت ها مشکل دارد و در بعضی سیستم های عامل به صورت جدا نشان داد می شود مثلا:
ی زد بجاي یزد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - webart - 01-09-1388 11:55 بعدازظهر

با رقم 2300000 هزار هم مشکل داره اون رو 2 ریال برای مشتری نشون می ده!

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-15-1388 02:03 قبل‌ازظهر

ادامه ...
۱۳) فکر کنم مشکلی که هنوز هم وجود دارد latin1 بودن دیتابیس به جای utf هست که این مشکل هنگامی نمود می کند که شما بخواهید پایگاه داده تان را export و در جای دیگر import کنید. با توجه به فارسی سازی این سیستم بهتر است تغییرات utf در کل دیتابیس اعمال گردد

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 01-16-1388 01:39 بعدازظهر

بهتره در ورژن جدید فهرست محصولات هم شاخه ای در نظر گرفته و به صورت پیش فرض باشه، رنگها شادتر و باحالتر بشه

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-17-1388 05:45 قبل‌ازظهر

imanzamani نوشته شده:
ده سال گذشت
ما که بیخیال شدیم

همه میدانند که این یک پروژه باز متن است و هیچ کسی هیچ مسئولیتی در قبال هیچ چیزی ندارد !!!

اگر شما دیرتان شده می توانید خودتان دست به کار شوید

آیا این نظر شما به جای تشکر از تیم پروژه و کمک کردن به پیشبرد آن است؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 01-17-1388 06:26 قبل‌ازظهر

[/quote]
همه میدانند که این یک پروژه باز متن است و هیچ کسی هیچ مسئولیتی در قبال هیچ چیزی ندارد !!!

[/quote]

مرد حسابی کسی که مسولیت اداره یک پروژه را بر عهده میگیرد باید آن را به خوبی و کامل تحویل دهد.دیگه بازمتن و این حرفها بازیه..........
مگه بنده گفتم مسولیت به عهده بگیرند؟
در ضمن لازم به ذکر است بدانید پروژه های بازمتن مهمتر و مسولیت آور تر از سایر پروژه هاست....

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 01-17-1388 06:13 بعدازظهر

ما چه زمانی از این نسخه می تونیم برای فروشگاه استفاده کنیم منظورم این است که چه زمانی این نسخه پایدار می گردد؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - faraz - 01-18-1388 04:45 قبل‌ازظهر

برایتان پیام خصوصی دادم چون فکر میکنم از این تاپیک داشتیم منحرف میشدیم
یاعلی

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - imanzamani - 01-18-1388 05:39 قبل‌ازظهر

b.tavakkoli نوشته شده:

imanzamani نوشته شده:

نقل قول:

مرد حسابی کسی که مسولیت اداره یک پروژه را بر عهده میگیرد باید آن را به خوبی و کامل تحویل دهد.دیگه بازمتن و این حرفها بازیه..........
مگه بنده گفتم مسولیت به عهده بگیرند؟
در ضمن لازم به ذکر است بدانید پروژه های بازمتن مهمتر و مسولیت آور تر از سایر پروژه هاست....

ببینید این که پروژه باز متن مسئولیت آور هست یا نه را من کاری ندارم !
ولی این جزو بدیهیات است که روند پیشرفت یک پروژه باز متن برای کسی الزام آور نیست ! یعنی آقای زارع اگر سایت دست خودشان بود می توانستند یکدفعه بزنند سایت را ببندند، پیشرفت پروژه را متوقف کنند و یا این که نسخه بعدی را ده سال دیگر منتشر کنند !!!
شما طبق چه قانونی می خواهید از ایشون شکایت کنید ؟؟؟
هیچ پروژه باز متنی به صورت پیش فرض مسئولیت آور نیست !!!

حرف شما هم در رابطه با این که پروژه های باز متن حساس تر هستند و باید روی برنامه دقیقی پیش بروند مربوط به می شود به کیفیت یک پروژه ولی الزامی نیست !!! یعنی یک پروژه باز متن می تواند با بدترین کیفیت ممکن اداره شود و هیچ کسی هم حق اعتراض ندارد ! فقط می تواند انتقاد سازنده کند و خود شخص به پیشرف آن کمک کند.

ببینید این که پروژه باز متن مسئولیت آور هست یا نه را من کاری ندارم !
با توجه به گفته بالای شما ، جنابعالی هر موقع اطلاعاتتان نسبت به پروژه متن باز و مسولیت آوری آن کامل شد صحبت کنید ........
با تشکر

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 01-18-1388 01:54 بعدازظهر

آقای توکلی عزیز و دوست خوبمان آقای فراز

لطفا این بحث ها را در شروع سال نو خواهشا بگذارید کنار تا دلخوری برای هیچیک پیش نیاید. من یک خواهش دارم که آقای توکلی و دوست خوبمان آقای فراز با هم برای آموزش دیگران در فارسی کردن قالب های انگلیسی قالبی را انتخاب تا همه دریافت کرده و سپس فارسی سازی اون را مرحله به مرحله به دیگران آموزش دهند. این باور کنید از همه مهمتر و جذاب تر است ما همه می دانیم که آقای توکلی و آقای فراز زحمت زیادی برای این کار کشیده اند ولی زکات علم نشر آن است و این یک کار بزرگ در این سایت است.

ممنون

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 01-18-1388 01:56 بعدازظهر

آیا اگر ما فروشگاهمون رو بر پایه فارسی کامرس گلد ایجاد کنیم بعد به راحتی خواهیم توانست آنرا به نسخه جدید آقای زارع 1.2 ارتقائ دهیم و سایر موارد لازم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 01-18-1388 05:33 بعدازظهر

goldooneh نوشته شده:
آیا اگر ما فروشگاهمون رو بر پایه فارسی کامرس گلد ایجاد کنیم بعد به راحتی خواهیم توانست آنرا به نسخه جدید آقای زارع 1.2 ارتقائ دهیم و سایر موارد لازم

با توجه به این که سیستم قالب فروشگاه از کدهای فروشگاه جدا نیست ! اگر شما به غیر از قالب پیش فرض از قالب دیگری استفاده کنید قادر به بروزرسانی بدون مشکل نخواهید بود !
(البته این نظر بنده است و ممکن است دارای مشکل هم باشد Smile‌ )

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 01-23-1388 01:44 بعدازظهر

آقای زارع می شه یه نظر سنجی بکنینن و یه قالب شاد و با حال رو انتخاب و اونو به صورت پیش فرض به همه ارایه بدین ؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 02-03-1388 11:36 بعدازظهر

این نسخه چه زمانی پایدار می شه ما منتظریم ؟ ظاهرا اشکال جدی وجود نداره که دوستان گزارش نمی کنن

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 02-08-1388 12:56 بعدازظهر

چرا توی قسمت مدیریت مدیر سیستم نمی تونه کاربری رو ثبت نام کنه ؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 02-30-1388 08:52 بعدازظهر

آقای زارع ضمن عرض سلام و خسته نباشید جهت اطلاع عموم از وضعیت نسخه جدید لطفا گزارشی ارایه فرموده و ضمن خوشحالی همه زمان باقیمانده برای انتشار نهایی را اعلام فرمایید.

ممنون

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - NEGAHEFARDA - 03-04-1388 04:14 بعدازظهر

دوستان عزیز !!! مدیر محترم آقا فرهاد !!!!
سوالی داشتم : در بخش ماژول ها : مدیریت پستی ( خرید پستی ) برای ( پرداخت - ایران مارکت سنتر - پارسی پیک و .... ) ( آنهای که بیشتر مورد نیاز است ) در دست تهییه است ؟ این قابلیت یکی از مهم ترین بخش های فروشگاه است .
خرید پستی مستقیم و یا اضافه شدن محصولات به سبد خرید و ( پایگاه داده ) و ارسال چند محصول به سایت ارائه کننده ( خرید پستی - ( پرداخت - ایران مارکت سنتر - پارسی پیک و .... ) ) یکی از ملزومات اساسی و برطرف کردن نیاز ها است .
موفقیت پروژه فارسی سازی و راه اندازی این فروشگاه بسیار مسرت بخش و دوست داشتنی است .

با آذروی موفقیت روز افزون برای همه تلاش گران ایرانی در عرصه های مختلف جهانی

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 03-10-1388 03:07 بعدازظهر

اگه شما از نسخه 1.2 آزمایشی استفاده کنین وقتی که سیستم با زبان فارسی کار می کند قیمت ها به ریال است و همه چیز درست کار می کند حالا شما سعی کنید که زبان سیستم رو انگلیسی کنید و به واحد قیمت ها نگاه کنید طبعا انتظار دارید که واحد قیمت ها به دلار باشد یعنی مطابق با سیستم زبان ولی همانطور به ریال می ماند که طی تماس تلفنی به آقای زارع اطلاع داده شد.

ممنون

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 04-02-1388 12:32 بعدازظهر

بنا به نقل قول آقای زارع : برای ارتقائ بدون دردسر به نسخه 1.2 در آینده پس از انتشار باید از نسخه 1.1.1 استفاده کنیم که در این نسخه (یعنی 1.1.1) محصولات فقط به صورت فارسی هستند و فروشگاه دو زبانه نیست که مشخصات لاتین همون محصول رو هم داشته باشند. اگر ما فروشگاهمون رو بر پایه همین 1.1.1 راه اندازی کرده باشیم که بدون زبان لاتین بوده و حالا قصد داریم اونو به نسخه 1.2 ارتقاء بدیم که دوزبانه (فارسی و لاتین) است ، برای اطلاعات لاتینی که از قبل وجود نداره باید چیکار کرد ؟
باید معادل همه اطلاعات محصولات وارد شده فارسی به لاتین رو وارد کنیم یا برای این راه حلی اندیشیده خواهد شد؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 04-02-1388 12:33 بعدازظهر

به نظر من بهتره در صورت امکان در این نسخه یکی از ماژول های پرداخت خارجی که بیشتر استفاده می شه رو هم در نظر داشت

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 04-04-1388 10:55 بعدازظهر

در ادامه گزارش مشکلات ...

14 ) صد در صد قراردادن یک ادیتور متن در این نسخه به جا بود. حتی برای قسمت ارسال ایمیل. ولی کار کردن با این ادیتور بسیار طاقت فرسا است. بسیار خوب است که با ادیتورهای متن دیگر که به صورت قدرتمند و در قالب پروژه های جداگانه هستند استفاده گردد. مثل FCKEditor و یا ...

قسمتی از مشکلات ادیتور گنجانده شده:
عدم توانایی در قراردادن لینک به عکس
عدم توانایی در اعمال تغییر بر روی عکس (تنظیم پارامترها)
عدم توانایی در درج جدول
عدم توانایی در ویرایش کردن عکس قرار داده شده (مثلا تغییر آدرس)
عدم اعمال خوب تنظیمات RTL و LTR
و و و .....

Smile

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - kala110manager - 04-05-1388 01:43 قبل‌ازظهر

سلام
این ادیتوری که شما بالا گفتی تو لینک زیر من معرفی کردم
http://forum.e-virtu.com/showthread.php?tid=2109

کل امکاناتی که هم مد نظر شما هست هم داره.
اگه اقا فرهاد مایل بودن می تونن ازهمین ادیتور استفاده کنن

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - b.tavakkoli - 04-06-1388 02:25 قبل‌ازظهر

kala110manager نوشته شده:
سلام
این ادیتوری که شما بالا گفتی تو لینک زیر من معرفی کردم
http://forum.e-virtu.com/showthread.php?tid=2109

کل امکاناتی که هم مد نظر شما هست هم داره.
اگه اقا فرهاد مایل بودن می تونن ازهمین ادیتور استفاده کنن

سلام
بنده از زحمات شما در انجمن آگاهم.
گفته من به خاطر پیش فرض شدن آن ادیتور بود و گزارش اشکالات آن Smile
در کل از زحمات شما در انجمن نیز ممنونم

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - Iranwebco - 05-01-1388 06:02 بعدازظهر

آیا این نسخه 1.2 قابل استفاده هست ؟
میشه نصب کرد و شروع به کار کرد ؟

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 05-03-1388 10:39 قبل‌ازظهر

Iranwebco نوشته شده:
آیا این نسخه 1.2 قابل استفاده هست ؟
میشه نصب کرد و شروع به کار کرد ؟

ظاهرا که کار می کنه ولی همانطوریکه اطلاع رسانی شده این یه نسخه آزمایشی است و به گفته آقای زارع دارای چندین اشکال بوده که یا خودشان پیدا کرده اند و یا تعداد کمی را کاربران به ایشان گزارش نموده اند و قراره نسخه دومی از اون منتشر بشه که ما همه منتظریم....
حالا کی باید اینو آقای زارع بگن

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - goldooneh - 05-18-1388 02:04 بعدازظهر

بهتره در نسخه 1.2 که قراره منتشر بشه ( انشاء الله ....) در قسمت قیمت محصولات فیلدی در نظر گرفته بشه که اگر صاحب فروشگاه خواست قیمت رو ذکر نکنه و مثلا به جای قیمت عبارت دیگه ای بنویسه بتونه اونو تنظیم کنه مثلا خواست بنویسه تماس یا عبارت درخواست قیمت و یا .....

RE: بحث در مورد اولین نسخه آزمایشی 1.2 - farhad - 05-20-1388 11:41 بعدازظهر

از تمامی دوستانی که در بحث توسعه نسخه ۱.۲ فروشگاه شرکت کردند خیلی متشکرم.

تقریبا تا اونجایی که ممکن بود از نظرات دوستان برای توسعه نسخه ۱.۲ استفاده کردیم و مشکلات گزارش شده همچنین حل شدن.

به دلیل منتشر شدن نسخه آزمایشی دوم این تاپیک قفل میشه.