انجمن پشتیبانی فروشگاه ساز ویرچو
مشکل درگاه بانک سامان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن پشتیبانی فروشگاه ساز ویرچو (http://forum.e-virtu.com)
+-- نام بخش: پشتيبانى عمومى از پروژه (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- نام بخش: گزارش مشکلات و باگها (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع مبحث: مشکل درگاه بانک سامان (/showthread.php?tid=3006)


مشکل درگاه بانک سامان - esteghlal - 12-04-1389 08:20 قبل‌ازظهر

ما با یک مشکل بسیار عجیبی رو به رو شدیم که هر کاری کردیم نتونستیم این رو برطرف کنیم و من اون رو به طور خلاصه اینجا توضیح میدم تا شاید کسی تونست این رو درست کنه:

ما سرور اختصاصی خودمون رو داشتیم و درگاه سامان بدون مشکل روش برای حدود یک سال کار می کرد ولی از 3 هفته پیش به صورت عجیبی وقتی پرداخت ها انجام می شد و اطلاعات کارت وارد می شد و تمیل فرایند خرید انجام در بازگشت خطا می داد.

هیچ تغییری در Apache یا تنظیمات سرور که cpanel روش نصب بود انجام نشده بود و تمامی موارد روی سرور بررسی شد و SSL Curl و ... همه وجود داشتند.

اسکریپت رو هم بررسی کردیم و از اونجایی که چندین نفر دیگه از اسکریپت مشابه به درستی استفاده میکردند، مطمین شدیم که مشکل از سایت یا ماژول سامان نیست (حتی ماژول جوملا و ماژول WHMCS سامانی هم که داشتیم از کار افتاده بود).

با بانک تماس گرفتیم تا مطمین بشیم IP سایتمون رو نبستن یا دچار مشکل شده باشه، اما اونها هم اعلام کردن که همه چی از سمت اونها درسته. (Telnet هم روی سایت ما به بانک درست جواب می داد)

ما IP مون رو عوض کردیم و IP جدید رو به بانک اعلام کردیم ولی همچنان مشکل پابرجا بود. سرور رو عوض کردیم باز هم مشکل انجام نشد. Apache آپدیت انجام دادیم باز هم حل نشد.

آخر سر سایت رو به یک سرور داخل ایران آوردیم که اسکریپت های مشابه ما روش هستن و به درستی دارن الان به درگاه سامان وصل میشن و کار میکنن و IP مون رو به بانک اعلام کردیم و اونها هم گقتن اضافه شده ولی باز هم مشکل حل نشد، حتی IP اختصاصی هم روی این سرور داخل ایران برای خودمون گرفتیم باز هم مشکل حل نشد.

اگر کسی میتونه مشکل رو حل کنه، حتی اگر اجرتی هم بخواد می تونیم پرداخت کنیم، فقط کار ما رو راه بندازین که خیلی داره خراب میشه، ما که عقلمون دیگه به جایی قد نمیده.


RE: مشکل درگاه بانک سامان - ECA - 12-06-1389 03:31 قبل‌ازظهر

بانک سامان مشکلات عمده ای داره
بعد چند روز میفهمن یکجرو اشتباه کردن درست میکنند ! من هم 3 هفته پیش این مشکل رو داشتم بعد 1 هفته خود به خود درست شد.
واقعا شورش رو در آوردن با این بانکشون نه خدمات دارند نه چیزی


RE: مشکل درگاه بانک سامان - faraz2 - 12-08-1389 03:54 قبل‌ازظهر

در حقیقت وقتی از soap استفاده میشود ؛ متخصصین بانک هم اندازه من و شما میدانند و کاری از دستشان بر نمی آید
از یک روش یا ماجول دیگر نه همین ماجول توکار برای بانک سامان استفاده کنید تا نتیجه را ببینید که همان است یا نه چون شما اصلا پیغام خطا را ننوشته اید و این توضیحات برای راهنمایی کافی نیست ؛ این ماجول فعلی خودش هم بی عیب نیست