صفحات (2): « اولين < قبلی 1 [2] آخرين »
اتحادیه که نداریم... قیمت ها را یکسان کنیم
نويسنده پيغام
wearyminded
Member

گروهها: Registered
ورودى‌ها: اسف 1387
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 3
RE: اتحادیه که نداریم... قیمت ها را یکسان کنیم

دوست خوبم فکر کنم من منظورم رو بد رسوندم...یه ایرادی که همه ما ایرانی ها داریم ( البته با عرض معذرت ) اینکه همیشه برای هر چیزی دنبال آقا بالا سر میگردیم...انگار اگه چماق بالا سرمون نباشه هیچکاری درست پیش نمیره...ببین نیاز نیست کسی از کسی شکایت کنه یا کسی حال کسی رو بگیره...سایتی رو در نظر بگیر که فروشگاه های تحت این سیتم رو به کاربر ارائه میده...و خیلی ساده است وقتی فروشگاهی چند بار تخلف میکنه اسمش از لیست فروشگاه های تابع این آرم یا حالا هر چیز دیگه ای خط میخوره...تنها کاری ما باید بکنیم اینکه برای کاربر جا بندازیم که فقط از فروشگاه های تابعه خرید کنن یا اگه اینکار رو بکنن به نفع خودشونه...بعلاوه تعریف حداقل ها و کیفیت و باقی قضایا که خودتون بهتر میدونید...

به سادگی یک رویای کودکانه

http://www.mitraEshop2.com
04-18-1388 10:42 بعدازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
b.tavakkoli
Member

ورودى‌ها: فرو 1387
اعتبار: 2

دوست عزیز، منظور شما را می دانم.
دقیقا به دلیل همان ایرانی بودن هست که این حرفای یک قدرت اجرایی را می زنم. در هر زمینه ای که کار مثبتی میخواسته بشه همیشه یک سری افراد سودجو و فرصت طلب بودند که می خواستند سوء استفاده کنند و از ضعف های سیستم استفاده کنند.

به هر حال، با فرمایشات شما کاملا موافقم و در صورت انجام شدن این کار از آن حمایت می کنم. Smile
موفق باشید

فروشگاه‌ آنلاین‌ سی‌تو | هر آن‌چه از نرم‌افزار آزاد و لینوکس می‌خواهید

فروشگاه آنلاین بای‌سافت | هر آن‌چه از نرم‌افزار می‌خواهید

خدمات وب بهرا

خدمات ارسال پیام کوتاه تحت وب، اکسون اس ام اس
04-19-1388 01:45 قبل‌ازظهر
wearyminded
Member

آقای توکلی همیشه و همه جا آدم های سودجو وجود دارن...بزارید اونا سعیشون رو بکنن...ما هم سعیمون رو میکنیم...

خوب تا اینجا که خوب پیش رفت...حالا اگر حداقل 10 تا 15 فروشگاه اعلام حمایت کنن و نظراتشون درباره کیفیت و شکل بسته بندی، قیمت و مرامنامه اعلام کنن میشه به شکل نیمه رسمی شروع کرد...

من میتونم طراحی سایتش رو انجام بدم یا اگر کس دیگه ای از دوستان میخواد انجام بده میتونم کمکش کنم...

به هر حال من در خدمتم....

اين ارسال آخرين بار در تاريخ: 04-19-1388 10:29 قبل‌ازظهر ويرايش شده است. شخص ويرايشگر: wearyminded.

04-19-1388 10:28 قبل‌ازظهر
Joker
Junior Member
**

ورودى‌ها: تیر 1388
اعتبار: 0

دوستان عزیز اشتباه نکنید... صرف داشتن دستگاه Duplicator نباید قیمت ها را شکست. هرکسی می تواند با 450 هزار تومان یک دستگاه تهیه کند. که ساعتی 40 عدد DVD با سرعت 8 رایت کند. همانکاری که تقریبا همه می کنیم. عرض بنده ارزان فروشی غیر واقعی است. این فروشگاه محترم که در فلان شهرستان است که 1000 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد غیر ممکن است DVD را با قیمت 150 تومان بتواند تهیه کند(خدا به داد مشتری هایش برسد. احتمالا Dr Data استفاده می کند.). بنده در تهران DVD های E-TEC را با قیمت 180 در تعداد بالای 2000 تهیه می کنم.

داشتن اتحادیه ای که قدرت قانونی داشته باشد بماند. عرض بنده داشتن یک صنف کوچک با مثلا 100 فروشگاه است که مثلا از DVD های مرقوب با فلان مارک استفاده کند. سرعت رایت را رعایت کند. وزن بسته ها را مشخص و کیفیت را ثابت نگاه دارد. اگر محصولی ارائه می دهد که این شرایط را ندارد خارج از این سیستم(داشتن نشان و گواهینامه فکر ایده عالی است.) باشد.

یک نکته مهم درباره اتحادیه صنفی، اتحادیه صنفی یک تعریف واحد دارد. و هیچ جا از داشتن قدرت قانونی حرفی به میان نیامده است. (روش برخورد در اتحادیه کم کردن امتیازات و نهایتا اخراج فرد مورد نظر از سیستم است.)

تعریف یک:
"اتحاديه صنفی از اينطريق تشکيل می شود که اعضای آن به يکديگر قول می دھند که از قبول کاری که شرايط آن بدتراز شرايط مورد توافق در قرارداد کار باشد پرهیز کنند. مبدأ پيدايش اتحاديه يک قول صنفی است: اعضاء به يکديگر قول می دھند که با حقوق کمتر يا شرايط بدتر از فردديگری کار نکنند. ھيچکس نبايد حقوقھا را کاھش دھد يا در محيط کار بدتر از مصوبات قرارداد دستجمعی و قوانين،کار کند. اتحاديه صنفی بر حفظ تعھد به اين قول نظارت می کند. علاوه براين اتحاديه صنفی شما بطور مداوم در جھت بھبود وضعيت شما تلاش کرده و ھميشه سعی می کند شرايط وقرارداد دستجمعی بھتری را از طريق مذاکره ايجاد کند."

تعریف دو(از wikipedia):
"مجموعه‌ایست که افرادی همکار را برای دفاع از حقوق و منفعت‌های‌شان گرد هم می‌آورد"

تعریف سه(سایت لغت نامه دهخدا - خیلی جالبه که تعریفی واسه "اتحادیه" نداره):
لغت صنف : صنف . [ ص ِ ] (ع اِ) پاره ای ازهر چیزی .

شما اگر منابع دیگری پیدا کردید بفرمایید.

بهرحال همه مطالب حاکی از تشکیل اتحادیه بر اساس یک قول و به صورت گروهی است. این گروه در ابتدا مانند هر گروه یا سایتی عضو های زیادی نخواهد داشت. ولی وقتی دیگران(اشاره به فلان فروشگاه های ارزان فروش که بعید می دانم تا آن زمان دوام بیاورند) از مزیت های این سیستم آگاهی پیدا کنند مطمئنا طرفداران زیادی خواهد داشت.

اشاره به چند مزیت پیش پا افتاده یک اتحادیه صنفی
1- همه شما (فروشگاه داران عزیز) مطمئنا با یکی از سیستم های پستی کار می کنید. و حتما از اتفاقات چند ساله اخیر بیشتر از بنده آگاهی دارید. بالاخره هر سیستم که پول به سادگی وارد آن شود به راحتی خارج نخواهد شد.(اشاره به 5% ها، پول هایی که حتی برای 2 روز در بانک بلاکه می شود و ... از بحث خارج نشویم)
مطمئنا در این بین سیستم های پستی خوب نیز وجود دارد.به نظر بنده نوشتن نام صلاح نیست.
- وقتی حداقل 100 فروشگاه هم فکر داشته باشیم، حق veto (حق رد) داریم. این سیستم علاوه بر دفاع از اعضای خود، توانایی کسب امتیاز نیز خواهد داشت. برای مثال فرض کنید درصد مشارکت از 5% به 3% یا 1% برسد.

2- همکاری در فروش (نه به این معنی که بیا 50% بهت میدم جنس منو بفروش! همان کاری که در همه فروشگاه ها به بدترین روش انجام می شود.)
- همان روشی(مقایسه قیمت ها - Compare Price) که سال هاست در سایت های خارجی شاهد آن هستیم.

3- ایجاد بستری مطمئن برای داد و ستد اینترنتی. (شخصا کلی هزینه سیستم پرداخت آنلاین شتاب کردم و دریغ از یک خرید. البته بجز مشتری های ثابت)
به این کلمه مشتری ثابت دقت فرمایید. شما چند نفر مشتری ثابت دارید؟ آن ها(همان ها که کیفیت را فدای قیمت کرده اند.) چند نفر دارند؟

بماند که تا چند صفحه می شود از مزایای این سیستم حرف زد ولی حرف که فایده ندارد!

دوستانی که به خود کلمه اتحادیه حساسیت دارند فراموش نکنند که تمام اقتصاد دنیا روی همین کلمات اتحادیه صنفی می چرخد! مثال کم نیست. از اتوبوس رانی، تاکسی رانی، صنف طلا فروشان، پارچه فروشان گرفته تا صنف آرایشگران و ...صنف آرایشگران هیچ قدرت اجرایی ندارد فقط گواهینامه آرایشگاه را ابطال می کند و شخصا تا بحال از هیچ آرایشگاهی نپرسیدم که گواهینامه دارد یا نه! ولی اگر کمی دقت کنید بعضی ها به درب و دیوار می زنند و هدف ما هم همین است. که خود را متمایز از دیگران نشان دهیم.

در انتها (امروز خیلی حرف زدم، به حساب دل پر نذارید.) دوستانی که می توانند فکرهایشان را کمی به این موضوع نزدیک کنند اعلام بفرمایند تا طرح اولیه را آماده کنیم. دوستانی که شک دارند صبر کنند (کاری که معمولا همیشه می کنند.) تا اولین نتایج حاصل شود مطمئنا دواطلب خواهند شد. دوستانی که مخالف هستند(به هردلیلی) با نهایت احترام اتحادیه جایی برای مخالفت نیست.

(چند بار این مطلب را خواندم که جایی اشتباها نظری نداده باشم که بعدا پشیمان شوم. اگر دوستی جایی نقصی می بیند به بزرگواری خود ببخشد. قصد فقط نگهداری و ارتقای چیزهای که با سختی بدست آوردیم)

این قسمت جا افتاد که در انتهای انتها ذکر کردم.

دوست عزیز b.tavakkoli که لینوکس و نرم افزار های متن باز می فروشی، تناقض در کار شما آشکار است! فلسفه ایجاد نرم افزار های متن باز مجانی بودن آنهاست. بماند که 700 تومان جز قیمت CD و مخلفات رایت و چاپ و پاکت و ... سودی ندارد؟ دارد؟ آیا دلیل مخالفت آشکار شما (+ آوردن دلایل دخالت دولت و ...) فقط بدلیل ارزان فروشی خود شما نیست؟ (از اینکه نظر دادی واقعا متشکرم. و بیشتر خوشحال می شوم در ادامه از نظرات شما استفاده کنیم.)

دوست عزیز ariamns اگر همین حالا فقط بدلیل اینکه شما تشخیص دادید بی فایده است بحث را تمام کنیم. شما چه امیدی دارید که در آینده از سایتتان پول دربیاورید. (آمار ها بیانگر این حرف هستند، من نمی دانم شما چند وقت است این سایت را دارید شاید بدلیل ضعف سیستم های whois در تشخیص دامنه ir باشد. ولی اگر شما هم کمی هم فکری کنید مطمئنا نتیجه بهتری خواهید گرفت.)

دوست عزیز wearyminded که پایه ثابت هستند و چند قدمی جلوتر. مرسی

04-19-1388 07:25 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
Joker
Junior Member
**

بازهم جا افتاد

شرمنده که پست پشت سر هم زدم.

دوست عزیز wearyminded صلاح نیست با تعداد کم شروع کنیم. بنده نمی خواهم حتی اگر 1% هم احتمال شکست باشد پا در راهی بگذاریم که دوستان شکاک و دوستانی که منتظر هستند نتیجه ای حاصل شود را نا امید کنیم. بیایید هم فکر شویم و یکبار هدفی فراتر از یک ماه آینده را ببینیم. منتظر حضور گرم دوستان هستم.
اگر می توانید اطلاع رسانی فرمایید(البته نه در سایت فروشگاهی خود، چون خریداران در نگاه اول مطمئنا این کار را نمی پسندند.)

حالا که حرف از خریدار شد. یک کلام با شما دوست عزیزی که از خریدار هستی، هدف ما از تشکیل این سیستم(شاید اتحادیه) علاوه بر تضمین کیفیت محصول نهایی که به دست شما می رسد، ایجاد یک بستر مطئمن است که شما را تا حدی از سردرگمی فعلی خارج کنیم.
بنده خودم محصولات زیادی را از همین طریق خریدم و یکجوری همه ما دوباره مشتریان خودمان هستیم. وقتی شک دارم که آیا فروشگاهی هست که ارزان تر بفروشد یا این فروشگاهی که ارزان تر می فروشد کیفیتش خوب است. چگونه خرید کنم؟

04-19-1388 07:42 بعدازظهر
wearyminded
Member

برای شروع میتونیم از همه فروشگاه هایی که عضو همین انجمن هستن شروع کنن...این انجمن بیشتر از 2000 عضو داره که اگه فقط 10 درصد رو جذب کنیم میشه 200 عضو که برای شروع خوبه...

بعلاوه اینکه با یه جستجوی ساده میشه بیشتر 4000 فروشگاه اینترنتی پیدا کرد....

برای گام اول ما نیاز به یه نامه دعوت به همکاری داریم که برای تمام این فروشگاه ها ارسال بشه...نامه ای که کلیت هدف رو براشون روشن کنه و درباره فوایدش توضیحات کلی بده...تا نظر دوستان چی باشه...

در ضمن Joker عزیز بد نیست تیتر پست رو عوض کنی که کاربر های بیشتری به این پست جذب بشن...

04-19-1388 08:54 بعدازظهر
Joker
Junior Member
**

به نظر من یک مهلت زمانی(برنامه زمان بندی) مشخص کنیم تا آن زمان مقدمات کار را فراهم کنیم سپس شروع به ایجاد اتحادیه کنیم تا هم فرصتی برای عضو گیری باشد هم نظرات را بررسی کنیم.

سعی کنیم فروشگاه هایی در اندازه متوسط پیدا کنیم. نه خیلی بزرگ، دلیل اینکه فروشگاه داران بزرگ تعدادشان زیاد نیست خواهی نخواهی مجبور به پیروی از اتحادیه خواهند شد ولازم نیست زمان زیادی را برای راضی کردن آنها صرف کنیم.(مطمئنا جذب 10 فروشگاه دار کوچک و متوسط که می خواهند از این روش آینده سایت و فرشگاه خود را تضمین کنند خیلی راحت تر از 1 فروشگاه دار بزرگ است.)

طبق فرمایش دوست عزیز wearyminded می شود 200 فروشگاه جذب کرد که همین تعداد کار ما را راه خواهد انداخت.

- پس اول یک مهلت زمانی(برنامه زمان بندی)؟
- دوم به نظر شما تیتر "نگران آینده فروشگاه خود هستید؟ به جمع ما بپیوندید.(اتحادیه فروشگاه داران آنلاین)" چطور است؟
- سوم، پیش نویس دعوت نامه

04-20-1388 01:47 قبل‌ازظهر
mohsen_sj
Junior Member
**

منم با این پیشنهاد کاملا موافقم.
متاسفانه این مشکل تو اکثر اصناف وجود داره، به خصوص تو این بازار. بعضی افراد غیر متخصص وجود دارند که این بلا رو سر بقیه میارن.

04-28-1388 09:08 بعدازظهر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: