صفحات (4): « اولين < قبلی 1 2 3 [4] آخرين »
آموزش کاربردی فارکس (FOREX) تجارت برتر
نويسنده پيغام
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #31
تحلیل نمودارقیمتی که در آن همگرایی راتشخیص می دهیم

با توجه به نمودار قبل نکات زیر را می توانیم در نظر بگیریم:
1- یک روند نزولی در قیمت ها مشاهده می شود.
2- برای مشاهده واگرایی یا همگرایی نقاط کمترین قیمت را به هم وصل می کنیم.
3-یک همگرایی ویا به عبارت دیگر یک واگرایی مثبت قابل تشخیص است.
4-باتوجه به این همگرایی ،روند نزولی در حال پایان یافتن است.
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
02-12-1389 01:26 قبل‌ازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #32
دلایل کاهش قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت

در هفته‌اي که گذشت، روند قيمتي طلا در بازارهاي جهاني با نوساناتي هيجاني همراه بود؛ ولي به طور کلي با روندي نزولي همراه بود.


در هفته گذشته روند قيمتي طلا از ميانگين 1,233,125 دلار در تاريخ 17 مه، به ميانگين قيمت 1,181,625 دلار در تاريخ 21 مه 2010 رسيد. مهم‌ترين اتفاقاتي که در هفته گذشته در بازارهاي جهاني رخ داد و بازار طلا را نيز تحت تاثير خود قرار داد، به شرح ذيل است:

همان‌طور که در هفته قبل نيز پيش‌بيني شده بود، در هفته‌اي که گذشت بهاي طلا در بازارهاي جهاني از صعود باز ماند و با نزولي شديد همراه شد.
به گزارش خبرگزاري Associated press، معامله‌گران و سرمايه‌گذاران بازارهاي جهاني در هفته اخير، نسبت به انتشار اخبار مربوط به کند شدن بحران مالي در اروپا، و حتي احتمال متوقف شدن آن در اين منطقه، واکنش مثبت نشان دادند.
همين دليل نيز، بازارهاي مالي و سهام اروپا را با رونق مواجه ساخت. چشم‌انداز مثبتي که در اثر توافق صندوق بين‌المللي پول (IMF) و اتحاديه اروپا (EU) به اعطاي وام 110 ميليارد يورو (معادل 140 ميليارد دلار آمريکا) به دولت يونان، براي مواجهه با بحران بدهي اين کشور، به‌وجود آمد موجب گشت تا اعتماد سرمايه‌گذاران، نسبت به بهبود اوضاع مالي جهاني اندکي بهبود يابد و به نظر مي‌رسد که تزريق بسته نجات مالي مذکور، عامل مهم اين چشم‌انداز مثبت در هفته اخير مي‌باشد.
بر همين اساس نيز ارزش نرخ برابري يورو در برابر دلار آمريکا در هفته گذشته افزايش يافت و متعاقبا به دنبال آن قيمت فلزات گرانبها مانند طلا نيز کاهشي چشمگير يافت و به قيمت 1.176.55 دلار در روز جمعه هفته گذشته رسيد.
در همين حال در هفته گذشته، به گزارش سايت Marketwatch، ميزان ذخاير SPDR که بزرگ‌ترين صندوق بين‌المللي طلاي جهان است، با افتي 5/0 درصدي همراه بود. براساس اين گزارش، در روز پنج‌شنبه هفته گذشته ميزان موجودي طلاي اين صندوق، به سطح 1.220.15 متريک تن رسيد.
اقدام به فروش طلا توسط اين ETF نيز عامل مهم تاثيرگذار در کاهش قيمت طلا در هفته اخير بوده است. علاوه براين به گزارش سايت Bloomberg، اقدام به فروش سوداگرانه طلا توسط سفته‌بازان و معامله‌گران بين‌المللي نيز عامل مهم کاهش قيمت شديد طلا در هفته گذشته بوده است؛ به نحوي که قيمت اين فلز گرانبها در طي هفته گذشته تقريبا با افتي 45/4 درصدي مواجه گشت. علت اين عرضه هاي عمده، تصميم اعضاي پارلمان آلمان، به تخصيص 750 بيليون يورو (معادل با يک تريليون دلار آمريکا) به عنوان بخشي از بسته کمک مالي مصوب شده توسط اتحاديه اروپا (European Union) و صندوق بين‌المللي پول (International Monetary Fund) عنوان شده است که به دنبال اين مساله ارزش يورو نيز پس از آنکه به کمترين ميزان خود در 4 سال اخير رسيده بود با اندکي افزايش همراه شد.
اين اتفاقات در حالي است که در شرايط ناامن اقتصادي، همواره اقدام به خريد طلا به عنوان حربه‌اي براي مقابله با تورم و ريسک‌زدايي مطرح بوده است و با توجه به لزران بودن پايه‌هاي اقتصادي جهان و مشکلات کشور ژاپن در صادرات و کاهش نرخ تورم در اين کشور، در پي بروز بحران مالي در اروپا، اين‌گونه به نظر مي‌رسد که همچنان طلا به عنوان کالايي سرمايه‌اي و استراتژيک با اقبال سرمايه‌گذاران مواجه شود و قيمت آن در بلندمدت رو به بالا باشد.
تحليل تکنيکال طلا
با توجه به شواهد موجود در تحليل تکنيکال، همان‌گونه كه در شکل نيز خط روند بلندمدت طلا مشهود است، روند بلندمدت طلا صعودي به نظر مي‌رسد و ممکن است طلا بخواهد براي مدت کوتاهي نيز وارد فاز استراحتي شود.
همان‌طور که در هفته قبل پيش‌بيني شد، طلا روندي نزولي داشت و با شکاندن خط حمايتي 1200 دلار، با احتمال زيادي تا نزديک سطح ساپورتي 1170 نيز افت نمود، ولي در اين سطح حمايتي قيمت طلا مقاومت نمود و نتوانست از آن عبور نمايد. براي هفته آتي اين پيش‌بيني وجود دارد که احتمالا طلا روندي صعودي داشته باشد.
چنانچه طلا بخواهد صعود پيدا کند در اين صورت با عبور از نزديک‌ترين مقاومت قيمتي که 1200 دلار است، احتمالا تا رکورد قبلي خود (26/1249) و شايد بالاتر صعود پيدا کند و در غير ‌اين صورت، چنانچه طلا بخواهد روندي نزولي داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتي مهم 1170 دلار، احتمالا قيمت آن تا ساپورت مهم و تاريخي 1130 دلار نيز افت خواهد داشت.
در همين حال باتوجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غير‌منتظره‌اي رخ ندهد، پيش‌بيني مي‌شود که روند قيمتي طلا در اين هفته صعودي باشد، هرچند که ممکن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه گردد و شواهد موجود در تکنيکال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌کند.
نقره و روندی کاملا نزولی
در هفته‌اي که گذشت، روند قيمتي نقره در بازارهاي جهاني با نوساناتي همراه بود، ولي به طور کلي با روندي کاملا نزولي همراه بود. در هفته گذشته روند قيمتي طلا از ميانگين 19.1100 دلار در تاريخ 17 مه، به ميانگين قيمت 17.7200 دلار در تاريخ 21 مه 2010 رسيد.
لازم به توضيح است عواملي که در تحليل طلا ذکر شده است، در افت قيمت نقره در هفته گذشته نيز موثر بوده‌اند.
تحليل تکنيکال نقره
با توجه به گواه‌هاي ملاحظه شده در تحليل تکنيکال، به نظر مي‌رسد که روند بلندمدت قيمتي نقره صعودي باشد. براي هفته بعد به نظر مي‌رسد که روند آن با احتمال زيادي افزايشي باشد.
در صورتي که نقره بخواهد روندي صعودي داشته باشد، در صورت شکاندن نزديک‌ترين سطح حمايتي خود يعني 18.7000 دلار، احتمالا تا سطح قيمتي مهم 19.1000 دلار صعود خواهد داشت و در غير ‌اين صورت، اگر نقره بخواهد روندي نزولي داشته باشد، نزديک‌ترين خط ساپورتي آن 17.000 دلار است که در صورت عبور از آن احتمالا تا حمايت مهم قيمتي 16.0000 دلار نيز نزول خواهد داشت.
در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غير‌منتظره‌اي رخ ندهد، به نظر مي‌رسد که نقره در اين هفته با روندي صعودي همراه باشد، هرچند که ممکن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه شود. اين در حالي است که گواه‌هاي موجود در تحليل تکنيکال نيز از اين مساله حمايت مي‌کند.
منبع: شرکت کارگزاری سی ولکس کالا
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
03-02-1389 04:01 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #33
بررسي عوامل اساسي در افت و صعود قيمت طلا

عوامل تاثيرگذار بر كاهش و افزايش قيمت طلا در بازارهاي جهاني از سوي كارگزاري بانك ملي ايران مورد بررسي قرار گرفته است.

براساس اين بررسي‌ها كسري بودجه دولت‌ها، بهبود اوضاع اقتصادي كشورها و نرخ بهره بانك‌ها جزو مهم‌ترين عوامل تاثيرگذار در بازار طلا شمرده شده كه نكاتي از آن در ذيل منعكس مي‌شود.
عوامل مهم در كاهش قيمت طلا
1 - چنانچه اطمينان كافي نسبت به دولت‌هاي اروپايي و آمريكايي در قدرت مقابله آنها با مشكلات كسري بودجه دولت‌ها به وجود آيد.
2 - اظهارات چين مبني بر اينكه خريد اوراق قرضه منطقه يورو (و اوراق قرضه آمريكا) ادامه پيدا كند، منجر به فرونشاندن ترس بدتر شدن اوضاع در بازار مي‌شود. اين مساله در حال برقرار كردن آرامش در بازارهاي ارز مي‌باشد.
3 - اوضاع اقتصادي دنيا به سمت بهبود پيش مي‌رود؛ ولواينكه روند آن كندتر از آنچه تصورش مي‌شد، باشد.
4 - كاهش تقاضا براي سرمايه‌گذاري نيز منجر به كاهش قيمت طلا مي‌شود.
5 - تقاضا براي خريد جواهرآلات آن قدر كافي نيست كه بتواند قيمت طلا را در سطح بالاي فعلي نگهدارد.
6 - نرخ بهره قطعا افزايش خواهد يافت تا ارزها را براي سرمايه‌گذاران در حوزه طلا (بلندمدت) جذاب‌تر كند كه اين مساله منجر به افزايش تمايل سرمايه‌گذاران به سرمايه‌گذاري در ارزها مي‌شود.
7 - اعتقاد به اينكه اقتصاد كشورهاي توسعه‌يافته دنيا بهبود خواهد يافت، منجر به كاهش تقاضا براي طلا خواهد شد.
عوامل مهم در افزايش قيمت طلا
عوامل تاثيرگذار بر رشد قيمت طلا به شرح ذيل است:
1. اقدامات سختگيرانه اروپا براي كاهش كسري بوجه در حد قابل قبولي كافي نمي‌باشد و سرانجام بازپرداخت هر كدام از اين بدهي‌هاي جديد را به حال خود رها خواهد نمود. ايالات متحده آمريكا عملكرد صحيحي براي مهار اين كسري انجام نمي‌دهد. در حقيقت سطح اطمينان به ميزان زيادي در بسياري از دولت‌ها كاهش يافته و آنها ناچارند مشكلات مالي اين دهه را تحمل كرده، با سياست‌هاي تورمي خود به احياي رشد اقتصادي بپردازند و در نتيجه مشكلات بدهي خود را حل كنند. چنانچه آنها در انجام اين اقدامات شكست بخورند راه گريزي براي اين ملت‌ها باقي نمي‌ماند و اين نشان‌دهنده شكست استراتژي رهايي اين كشورها مي‌باشد.
2. اين شكست منجر به انحلال اتحاد پولي اروپا و احتمالا متلاشي شدن يورو خواهد شد. وقوع چنين اتفاقي از هم اكنون محتمل به نظر مي‌رسد.
3. تقاضا براي سرمايه‌گذاري در طلا قوي بوده و احتمال آن مي‌رود كه اين روند براي آن در آينده قابل پيش‌بيني باشد؛ چرا كه سطح اطمينان در سيستم‌ پولي جهان با افت زيادي مواجه شده است.
4. چين و روسيه از خريداران اصلي طلا هستند و براي رسيدن به اهدافشان (روسيه خواهان اين است كه 10 درصد ذخايرطلا باشد) سال‌ها است اقدام به خريد طلا مي‌كنند.
5. چنانچه تقاضا براي جواهرآلات حتي با قيمت‌هاي فعلي هم رشد كند.
6. تعداد عرضه‌كنندگان فعلي طلا براي پوشش اين سطح تقاضا كافي نمي‌باشد و تنها زماني عرضه‌كنندگان جديد وارد بازار مي‌شوند كه قيمت طلا بسيار بالاتر از قيمت فعلي خود شود.
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
03-13-1389 07:38 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #34
استفاده از نمودارهای شمعی با بررسی بیشتر و عمیق تر

تا اینجا امید وارم دید روشنی از تجارت در بازار فارکس بدست آورده باشید.
لطفا تمرینات عملی در هر بخش را با دقت انجام دهید.
قبل از پرداختن به ادامه مباحث ،نمودارهای شمعی خود را با دقت بیشتری در سیستم خود بررسی کنید.
در محل برخورد مووینگ اوریج ها ،در هنگام تغییرات روند قیمت ها،در هنگام مشاهده واگرایی ها و همگرایی ها با دقت
رفتار شمع ها را پی گیری و مو شکافی نمایید.
مطمئن باشید با مطالعه عمیق تر در خصوص مطالب فوق،موفقیت خود را در بازار واقعی به آغوش خواهید کشید.
مطالب تحلیل تکنیکال گسترده می باشد، مباحث آموزشی در این خصوص را در آینده ادامه می دهیم.

در ادامه به سراغ روش ها ی معاملاتی و اصطلاحا استراتژی های معاملاتی میرویم.
شما اکنون می بایست از مطالب آموخته خود بتوانید به یک روش معاملاتی برسید.
باز هم تاکید می کنیم قبل از ادامه و پرداختن به مقوله استراتژی های معاملاتی تمرینات خواسته شده را با دقت و حوصله انجام دهید.
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
04-18-1389 06:50 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #35
بانك مركزي اعلام كرد;دلایل افت و خیز طلا در هفته گذشته

بانك مركزي با ارائه گزارشي از كاهش 1/30 درصدي قيمت طلا در هفته گذشته خبر داد و با اشاره به بهبود وضعيت كشورهاي عضو منطقه يورو يكي از دلايل كاهش سير صعودي طلا در سال جاري را پايان بحران بدهي‌هاي كشورهاي اين منطقه اعلام كرد.


بانك مركزي در آخرين گزارش خود در مورد نوسانات بهاي جهاني طلا در هفته گذشته اعلام كرد: متوسط قيمت طلا در هفته گذشته نسبت به متوسط قيمت آن در هفته ماقبل در بازار نيويورك 1/30 درصد كاهش داشت.
اين گزارش اضافه مي‌كند: به نرخ‌هاي آخر وقت بازار مذكور، در هفته گذشته قيمت هر اونس طلا در محدوده 40/1195-35/1181 دلار در نوسان بود.
عمده‌ترين دلايل نوسانات طلا
بر اساس اين گزارش، در هفته گذشته نوسانات قيمت طلا عمدتا تحت تاثير ارقام اقتصادي منتشره در آمريكا، اظهارات رييس بانك مركزي اين كشور، نتايج آزمون سلامت بانك‌هاي اتحاديه اروپا و برخي موارد ديگر قرار داشت.
در روز دوشنبه خوش‌بيني نسبت به دورنماي اقتصادي منطقه يورو و فقدان نگراني تورمي، موجب كاهش قيمت طلا شد. در اين روز خبر مربوط به كاهش رتبه اعتباري دولت ايرلند توسط موسسه رتبه‌بندي Moody’s تاثيري بر قيمت طلا نداشت.
در روز سه‌شنبه ارقام منتشره حكايت از كاهش خانه‌هاي شروع به ساخت ماه ژوئن آمريكا به پايين‌ترين سطح هشت ماهه گذشته خود داشت. انتشار اين ارقام موجب افزايش نگراني نسبت به دورنماي اقتصادي آمريكا شد.
همچنين برخي از سرمايه‌گذاران به دليل ترس از پيامدهاي نامطلوب احتمالي آزمون سلامت بانك‌ها در اروپا، سرمايه‌هاي خود را به سوي طلا سوق دادند. موارد مذكور موجب تقويت قيمت طلا در روز سه‌شنبه شد.
در روز چهارشنبه رييس كل بانك مركزي آمريكا گفت كه وضعيت اقتصادي كشور به‌طور غيرمعمول مبهم است.
طبق گزارش بانك مركزي، اين اظهارات سبب بدبيني نسبت به دورنماي اقتصادي آمريكا، كاهش شاخص‌هاي قيمت سهام اين كشور و ريسك گريزي سرمايه‌گذاران شد.
از سوي ديگر در اين روز دولت پرتغال 25/1 ميليارد يورو از اوراق قرضه دولتي 12 ماهه را به مزايده گذاشت؛ اما متوسط بازده اين مزايده تقريبا دو برابر متوسط بازده مزايده قبلي بوده است. به عبارت ديگر استقبال سردي از اين مزايده به عمل آمد. تداوم چنين وضعيتي مي‌تواند تامين مالي اين كشور در ماه‌هاي آينده را با مشكلات جديدي مواجه كند.
همچنين در اين روز SPDR GOLD TRUST بزرگ‌ترين صندوق سرمايه‌گذاري در طلا اعلام كرد كه موجودي طلاي خود را در 20 ژوئن 1/6 تن كاهش داد و به 1308،128 تن رساند. اين بالاترين كاهش يك روزه در موجودي طلاي موسسه مذكور از ماه دسامبر به بعد است.
انتشار اين ارقام به اعتماد سرمايه‌گذاران نسبت به دورنماي قيمت طلا لطمه وارد كرد. موارد مذكور سبب شد تا قيمت طلا در روز چهارشنبه كاهش يابد. در روز پنج‌شنبه انتشار عملكرد مطلوب شركت‌هاي آمريكايي، سبب تقويت شاخص‌هاي قيمت سهام اين كشور شد.
اين امر ريسك‌گريزي سرمايه‌گذاران را افزايش داد و به تبع آن قيمت طلا به موازات افزايش شاخص‌هاي قيمت سهام آمريكا افزايش يافت. حتي در مقطعي از اين روز قيمت هر اونس طلا به بالاتر از 1200 دلار نيز رسيد.
در روز جمعه نتايج آزمون سلامت بانك‌هاي كشورهاي عضو اتحاديه اروپا اعلام شد. نتايج اين آزمون نشان مي‌داد كه كشورهاي عضو منطقه يورو راحت‌تر از گذشته مي‌توانند مشكلات مربوط به بدهي‌هاي دولتي را مديريت كنند.
به اين ترتيب به نظر مي‌رسيد يكي از عوامل اصلي ترقي قيمت طلا در سال جاري ميلادي (يعني بحران بدهي‌هاي كشورهاي عضو منطقه يورو) به پايان خود نزديك مي‌شود. همين امر سبب ضعف قيمت طلا در روز جمعه شد.
تقويت 76/0 درصدي ارزش يورو
بر اساس این گزارش، متوسط ارزش يورو در برابر دلار در هفته قبل نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل در بازار نيويورك 76/0 درصد افزايش يافت.
در گزارش بانك مركزي با اشاره به تقويت بهاي يورو در هفته گذشته آمده است: طي هفته گذشته، يورو در برابر تمام ارزهاي عمده مورد بررسي به استثناي ين ژاپن تقويت شد.
متوسط ارزش يورو در برابر دلار در هفته قبل نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل در بازار نيويورك 76/0 درصد افزايش يافت. به نرخ‌هاي پايان وقت بازار مذكور، در هفته گذشته هر يورو درمحدوده 2952/1 تا 2768/1 دلار معامله شد.
دلايل نوسانات يورو
اين گزارش حاكي‌است در اوايل روز دوشنبه به وقت بازار لندن موسسه رتبه‌بندي Moody’s رتبه اوراق قرضه دولتي ايرلند را به Aa2 تنزل داد.
همچنين مذاكرات ميان صندوق بين‌المللي پول و اتحاديه اروپا به عنوان وام‌دهندگان مجارستان در مورد برنامه تامين مالي اين كشور به دليل پاره‌اي اختلافات به حالت تعليق درآمد.
براساس اين گزارش، مجموع اين موارد بر يورو فشار نزولي وارد كرد؛ اما در ادامه معاملات اين روز، تصحيحات تكنيكي صورت گرفت كه نهايتا به ترقي يورو در برابر دلار منجر شد.
در روز سه‌شنبه، برآورد تحليلگران اين بود كه ترقي اخير يورو بيش از اندازه بوده است. در روز جمعه هفته ماقبل (16 ژوئيه) ارزش هر يورو به 3008/1 دلار؛ يعني بالاترين آن در دو ماه گذشته رسيده بود؛ به همين دليل و در آستانه انتشار نتايج گزارش بانك مركزي اروپا از وضعيت بانك‌هاي عمده اين منطقه ـ موسوم به Stress Test ـ فروش‌هاي يورويي در دستور كار معامله‌گران قرار گرفت.
استقبال ضعيف خريداران از عرضه اوراق خزانه مجارستان نيز اين فروش‌ها را تشويق نمود. از سوي ديگر انتشار اخبار نااميدكننده اقتصادي در آمريكا به خصوص خبر مربوط به كاهش شاخص اعتماد سازندگان مسكن اين كشور در ماه ژوئيه، سوداگران بازار ارز لندن را بر آن داشت تا به ارزهاي مامن نظير دلار روي آورند.
اين گزارش اضافه مي‌كند:‌ افت بازار سهام اروپا در اين روز، به جريان ريسك‌گريزي در بازار دامن مي‌زد. در روز چهارشنبه خبر منتشر شده‌اي حاكي از آن بود كه فروش اوراق قرضه دولتي پرتغال نيز با استقبال ضعيف بازار مواجه شده است.
به تعبير تحليلگران اين موضوع نشانگر شكنندگي و ضعف بخش بانكي منطقه يورو است، البته ترقي 6/1 درصدي شاخص سهام اروپايي در اين روز تا حدي فروش‌هاي يورويي را محدود كرد؛ ضمن آنكه نه تنها احتمال افزايش نرخ‌هاي بهره آمريكا در سال آينده بسيار ضعيف شده، بلكه امكان اتخاذ سياست‌هاي پولي انبساطي‌تر نيز وجود دارد.
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
05-11-1389 07:50 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #36
پيش‌بيني تداوم رشد قيمت طلا

در هفته‌اي كه گذشت، روند قيمتي طلا در بازارهاي جهاني با نوساناتي هيجاني همراه بود؛ ولي به طور كلي با روندي نزولي همراه بود.

در هفته گذشته روند قيمتي طلا از ميانگين 250/1183 دلار در تاريخ 2 آگوست، به ميانگين قيمت 125/1201 دلار در تاريخ 6 آگوست 2010 رسيد.
مهم‌ترين اتفاقاتي كه در هفته گذشته در بازارهاي جهاني رخ داد و بازار طلا را نيز تحت‌تاثير خود قرار داده، به شرح ذيل است:

در هفته گذشته با شروع ماه آگوست، روند طلا با روندي كاملا صعودي در بازارهاي جهاني همراه گشت و در روز پاياني معاملاتي هفته گذشته با صعود از مرز قيمتي 1200 دلار در مقطعي از زمان به قيمت 84/1210 دلار نيز رسيد.
در شروع هفته گذشته بنا به گزارش سايت Bloomberg، اداره كار آمريكا در جديدترين گزارش خود منتشر نمود كه در ماه جولاي، 131000 شغل از بين رفته است و تعداد مشاغل ايجاد شده در اين ماه تنها 71000 عدد بوده است؛ در حالي كه انتظار كارشناسان بر ايجاد 100 هزار شغل در اين ماه بود.
با انتشار جديدترين آمار و ارقام اداره‌كل آمريكا كه سيگنال‌هاي منفي از تداوم وضعيت نابسامان اوضاع اقتصادي در آمريكا را در پي داشت، ارزش دلار آمريكا نسبت به ساير ارزهاي عمده در جهان با افت همراه شد و به دنبال آن قيمت فلزات گرانبها مانند طلا در بازارهاي جهاني با روندي صعودي همراه شد.
همچنين در هفته گذشته به گزارش خبرگزاري Reuters، انتشار اخباري مبني‌بر اقدام دولت چين به تشويق عمومي مردم اين كشور براي سرمايه‌گذاري در طلا، سبب رويكرد سرمايه‌گذاران و سفته‌بازان بين‌المللي به طلا به عنوان كالايي كم‌ريسك و سرمايه‌اي گشت و به دنبال افزايش تقاضا براي طلا، بهاي آن در بازارهاي جهاني با افزايش همراه شد.
علاوه‌بر عوامل فوق به گزارش سايت kitco، شروع عيد هندوها در اواخر ماه آگوست (24 آگوست) كه تقريبا سه هفته نيز به طول مي‌انجامد و افزايش ميزان تقاضاي هندي‌ها براي خريد طلا به مناسبت فصل ازدواج همزمان با اين عيد و نيز شروع فستيوال‌هاي مذهبي در كشور چين كه بزرگ‌ترين مصرف‌كننده طلا در جهان است و نيز همزماني با فستيوال‌هاي مذهبي در كشور اندونزي، به طور كلي افزايش تقاضاي كشورهاي شرقي و خاورميانه را به دنبال داشته است كه همين امر نيز موجب افزايش بهاي طلا در هفته اخير شده است.
در همين حال و به دنبال آمار و ارقام منفي اوضاع اقتصاد جهاني و همچنين خاصيت تورم‌زدايي و كم‌ريسك بودن طلا، موجب شده تا مجددا معامله‌گران بين‌المللي به عنوان كالايي ارزشي و جايگزين به طلا اقبال نشان داده و موجبات افزايش قيمت اين فلز گرانبها را در هفته گذشته فراهم آورند.
اين اتفاقات در حالي است كه قيمت طلا در هفته گذشته پس از نزول چشمگير خود تا قيمت 1160 دلار مجددا وارد روندي صعودي شده و در هفته گذشته قيمت‌هاي بالاي 1200 دلار را تجربه كرد.
عامل تاثيرگذاري ديگري كه قيمت طلا را در هفته‌هاي بعد تعيين خواهد نمود، تصميم فدرال رزرو آمريكا در مورد نرخ بهره كوتاه‌مدت، در نشست هفته بعد اين سازمان خواهد بود كه چنانچه فدرال رزرو آمريكا همچنان تصميم به نگهداشتن نرخ بهره در سطوح كنوني فعلي (صفر تا 25/0) بنمايد، احتمال افزايش مجدد قيمت طلا نيز وجود خواهد داشت.
تحليل تكنيكال طلا
با توجه به گواه‌هاي مشاهده شده در تحليل تكنيكال، همان‌گونه كه در شكل نيز خط روند بلندمدت طلا مشهود است، روند بلندمدت طلا صعودي مي‌باشد و ممكن است طلا در اين بين نوساناتي نيز داشته باشد.
در هفته گذشته به طور كلي طلا روندي صعودي داشت. براي هفته آينده اين پيش‌بيني وجود دارد كه به احتمال زياد طلا روندي صعودي داشته باشد.
براساس اين تحليل چنانچه طلا بخواهد صعود پيدا كند، در صورت عبور كردن از سطح مقاومتي مهم 1220 دلار، احتمال اينكه قيمت آن تا مقاومت 1250 دلار نيز صعود پيدا كند، نيز وجود دارد. در غير اين صورت چنانچه طلا بخواهد نزول پيدا كند، با شكاندن نزديك‌ترين خط ساپورتي خود كه 1185 دلار مي‌باشد، احتمالا تا مرز قيمتي حمايتي 1170 دلار نيز افت پيدا خواهد كرد.
در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، پيش‌بيني مي‌شود كه روند قيمتي طلا در اين هفته صعودي باشد، هر چند ممكن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه شود و شواهد موجود در تكنيكال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌كند.
افت قيمت نقره
در هفته‌اي كه گذشت، روند قيمتي نقره در بازارهاي جهاني با نوساناتي همراه بود، ولي به طور كلي با روندي نزولي همراه بود. در هفته گذشته روند قيمتي طلا از ميانگين 1100/18 در تاريخ 2 آگوست، به ميانگين قيمت 3000/18 دلار در تاريخ 6 آگوست 2010 رسيد.
تحليل تكنيكال نقره
با توجه به گواه‌هاي ملاحظه‌شده در تحليل تكنيكال، به نظر مي‌رسد كه روند بلندمدت قيمتي نقره صعودي باشد و براي هفته آينده اين پيش‌بيني وجود دارد كه با احتمال زيادي نقره روندي صعودي داشته باشد.
در اين صورت، اگر نقره بخواهد روندي صعودي داشته باشد با شكاندن نزديك‌ترين سطح مقاومتي خود يعني 7000/18 دلار، احتمالا تا سطح قيمتي مهم 2000/19 دلار نيز صعود خواهد داشت.
در غير اين صورت اگر نقره بخواهد روندي نزولي داشته باشد، نزديك‌ترين خط ساپورتي آن 2000/18 دلار است كه در صورت عبور از آن احتمالا تا حمايت قيمتي 8000/17 دلار نيز نزول خواهد داشت.
در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، به نظر مي‌رسد كه نقره در اين هفته به پيشروي خود ادامه دهد و با روندي صعودي همراه باشد، هرچند كه ممكن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه گردد. اين در حالي است كه گواه‌هاي موجود در تحليل تكنيكال نيز از اين مساله حمايت مي‌كند.
منبع: شركت كارگزاري سي ولكس كالا
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
05-18-1389 05:29 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #37
نصب و راه اندازی نرم افزار متاتریدر

اکنون به معرفی نرم افزار متاتریدرMetaTrader وچگونگی نصب آن می پردازیم.

برای دانلودنرم افزار و توضیحات تکمیلی به سایت های

http://www.ForexIran.ir

http://www.AryanTahlil.com

مراجعه فرمایید.


در ابتدا باید بدانیم که هرBroker در بازار Forex جهت انجام معاملات (Trade) نیاز به محیطی داردکه بتواند از طریق ان با مشتری های خود ارتباط برقرار کرده و در عین حال که از روند قیمت ها آنهارا آگاه می سازد شرایطی را فراهم سازد که براساس آن بتوان مراحل انجام یک معامله رابه ثبت رساند.

اصولا این مراحل شامل در یافت تقاضا های پیش خرید و پیش فروش و بستن معاملات می باشدکه هر کارگزاری نیز بر روی کالاها یا ارزهای بخصوصی کار می کند که به کاربران خود براساس آن سرویس می دهد.

حال برای رفع این مشکل هر Broker از Platform خاصی استفاده می کند که ممکن است Broker های مختلف از Platform های مشابهی استفاده کنند.بعضی از این Platform ها در بین کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

هر Platform امکانات مخصوص خود را دارد به طوری که در بعضی از آنها فقط امکان انجام معامله وجود دارد و تغییرات قیمت را باید از محل دیگری بدست آورد.

در عین حال Platform های دیگری وجود دارند که علاوه بر قبول دستورات خرید و فروش،این امکان را به ما می دهند که علاوه بر عملیات ذکر شده،منحنی تغییرات لحظه ای قیمت را دنبال کرده و بااستفاده از ابزارهای مختلف موجود در این فضا به تحلیل وآنالیز معاملات بپردازیم.

برای دستیابی به Platform مخصوص هر Broker باید به سایت اینترنتی آن بروکر مراجعه نمود و پلتفرم را از آنجا در یافت کرد.

نکته قابل ذکر این است که بسیاری از بروکر ها بابت استفاده از پلت فرم هزینه جداگانه ای

دریافت می کنند، در حالی که تعداد دیگری از بروکر ها ،پلتفرم خود را به صورت رایگان در اختیار مشتریان و حتی عموم قرار می دهند.

امکان بسیار جالبی که در بعضی از پلتفرم ها وجود دارد،قابلیت انجام معاملات مجازی،یعنی بدون واریز هیچ مبلغی(Demo) ،در شرایط کاملا واقعی بازار می باشد که باعث می شود افراد مبتدی در شروع کار بدون وارد شدن ضرر به آنها کسب تجربه نمایند.

متاتریدر(MetaTrader) نرم افزاری است که علاوه براینکه رایگان است،هم نمودارهای قیمت را در اختیار ما قرار می دهد و هم اینکه شرایط Demo را دارا است.نحوه شروع کار با متا تریدرMetaTrader

پس از نصب برنامه متاتریدر،وقتی که برای اولین بار برنامه اجرا می شود،صفحه ای مطابق شکل زیر ظاهرمی گردد که جهت باز کردن حسابAccount به کار می رود.در قسمت آخر سه گزینه وجود دارد که به توضیح آنها می پردازیم:1-Leverage لوریج:

میزان اعتباری است که از سوی بروکر به مشتری داده می شود.شرایط استفاده از این امتیازبدین گونه است که مشتری تا هنگامی که به اندازه حساب خود نزد بروکر در معاملات ضرر نکرده است،می تواند از این اعتبار استفاده نماید.

برای مثال Leverage = 1:100 بدین معنی است که بروکر به پول شما اعتباری برابر با صد برابر آن اعطامی کند.

مثلا اگر حساب شما 100$ باشد با چنین اعتباری می توانید تا سقف صد برابر آن،یعنی 10000$ درمعاملات خود استفاده نمایید.2-Account Type:

بسته به میزان سرمایه شما یکی از دو گزینه miniforex یا forex را انتخاب می نمایید.

در گذشته امکان معاملات با حجم کمتر از یک Lot وجود نداشت.

باتوسعه بازار فارکس این امکان نیز ایجاد شد تا حساب های با حجم کمتر از یک Lot نیز امکان حضور در معاملات را داشته باشند که به این حساب ها، Mini گفته می شود.

با توجه به توضیحات بالا واضح است که برای باز کردن Demo Account شما در انتخاب هر یک از دو گزینه آزاد هستید.3-Deposit

میزان اعتباری می باشد که در Account شما به عنوان موجودی اولیه ثبت می گردد.

بعد از کلیه مراحل فوق،مربع پایین کادر راتیک زده و بر روی دکمهRegister کلیک می کنیم.

در صورتیکه عملیات ثبت Account با موفقیت صورت پذیرد

مشخصات Account شما ظاهر خواهد شد که هر بار برای ورود به Account خودباید از آنها استفاده کنید.
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
05-27-1389 08:25 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #38
وخامت اوضاع اقتصادي آمريكا موجب شد;صعود قيمت طلا براي چهارمين هفت

در هفته گذشته روند قيمتي طلا در بازارهاي جهاني با نوساناتي همراه بود، ولي به طور كلي روندي صعودي داشت.

در هفته گذشته روند قيمتي طلا از ميانگين 50/1226 دلار در تاريخ 23 آگوست به ميانگين قيمت 75/1234 دلار در تاريخ 27 آگوست 2010 رسيد كه اين براي چهارمين هفته پياپي است كه طلا با افزايش قيمت همراه بوده است، به نحوي كه در يك ماهه اخير رشدي برابر با 7/4 درصد داشته است.
در اوايل هفته گذشته، به گزارش خبرگزاري رويترز شدت يافتن نگراني‌ها در مورد متزلزل بودن اقتصاد آمريكا مهم‌ترين علتي بود كه موجب اقبال بيشتر سرمايه‌گذاران و معامله‌گران بين‌المللي به خريد فلزات گرانبها مانند طلا در بازارهاي جهاني شد، همچنين آخرين داده‌هاي منتشر شده توسط اداره آمار آمريكا، مبني بر اينكه فروش خانه‌ها در ماه جولاي 27 درصد افت داشته است و اين رقم، تقريبا 2 برابر ميزاني بوده كه كارشناسان اقتصادي پيش‌بيني كرده بودند، موجب شد تا چشم‌اندازي منفي در مورد وخيم بودن اوضاع اقتصادي آمريكا در بين سرمايه‌گذاران به وجود آيد و بر همين اساس، ارزش نرخ برابري دلار آمريكا در برابر يورو در بازارهاي بين‌‌المللي افزايش يافت و متعاقبا قيمت طلا نيز با افزايش همراه شد.

در همين حال در هفته گذشته بنا به گزارش سايت Kitco، همزماني با فستيوال هندي‌ها و همچنين افزايش تقاضاي طلا با شروع اين فستيوال‌ها كه به مدت سه هفته به طول مي‌انجامد، موجب شد تا به دنبال افزايش تقاضاي فيزيكي براي طلا، بهاي آن نيز در بازارهاي جهاني با افزايش همراه شود.

علاوه بر اين در هفته گذشته، اظهارات بن‌برنانكه، رييس فدرال رزرو آمريكا مبني بر تاييد ضعيف بودن اوضاع اقتصادي آمريكا و همچنين وجود نگراني‌هايي در مورد چشم‌انداز اقتصادي اين كشور و اظهار اين مساله كه روند بهبود اقتصادي با كندي همراه است موجب شد تا در هفته گذشته ارزش نرخ برابري دلار در قبال ساير ارزهاي عمده در جهان با افت همراه شود و به دنبال اين مساله تقاضا براي سرمايه‌گذاري در بازار طلا به عنوان كالايي ارزشي و جايگزين براي سرمايه‌گذاري افزايش يافت و در نتيجه تداوم قيمت طلا نيز در بازارهاي جهاني ادامه يافت.

در همين حال، در هفته گذشته به گزارش نشريه بيزينس ويك (businessweek) پيش‌بيني موسسه گلدمن ساچ (Goldman Sachs) قيمت 1300 دلار براي طلا در 6 ماه آينده است و همچنين برخي ديگر از پيش‌بيني‌ها نيز رقم‌هاي 1700 دلار را با توجه به بي‌ثباتي‌هاي موجود در بازارهاي جهاني اعلام كرده‌اند كه همين عوامل نيز موجب تشويق سرمايه‌گذاران به خريد طلا در هفته‌هاي اخير شده است.

اتفاقات فوق در حالي است كه انجمن طلاي جهاني (World Gold Council) نيز در تازه‌ترين گزارش خود عنوان كرده است كه واردات طلاي كشور هند در 6 ماهه اول سال ميلادي جاري 384 تن بوده است كه در مقايسه با آمار كل واردات سال گذشته اين كشور كه 559 تن بوده است، نشان‌دهنده افزايش تقاضاي طلاي هندوستان است.

تحليل تكنيكال طلا
با توجه به گواه‌هاي مشاهده شده در تحليل تكنيكال، همانگونه كه در شكل نيز خط روند بلند مدت طلا مشهود است، روند بلندمدت طلا صعودي مي‌باشد و ممكن است طلا در اين بين نوساناتي نيز داشته باشد.
در هفته گذشته، به طور كلي طلا روندي صعودي داشت. براي هفته آينده نيز اين پيش‌بيني وجود دارد كه به احتمال زيادي طلا روندي نزولي داشته باشد.
براساس اين تحليل چنانچه طلا بخواهد نزول پيدا كند، با شكاندن نزديك‌ترين خط ساپورتي خود كه 220دلار مي‌باشد، احتمالا تا مرز قيمتي حمايتي 1210 دلار يا حتي 1200 دلار نيز افت پيدا كند و در غيراين صورت چنانچه طلا بخواهد روندي صعودي داشته باشد، در صورت عبور كردن از سطح مقاومتي 1240 دلار، احتمال اين كه قيمت آن تا مرز مقاومت مهم 1265 دلار صعود پيدا كند، نيز وجود دارد.
در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، پيش‌بيني مي‌شود كه روند قيمتي طلا در اين هفته نزولي باشد، هر چند كه ممكن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه شود، شواهد موجود در تكنيكال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌كند.


احتمال نزول قيمت نقره در هفته جاري
در هفته‌اي كه گذشت، روند قيمتي نقره در بازارهاي جهاني با نوساناتي همراه بود، ولي به طور كلي با روندي صعودي همراه بود. در هفته گذشته روند قيمتي نقره از ميانگين 17,9400 دلار در تاريخ 23 آگوست، به ميانگين قيمت 19,0300 دلار در تاريخ 20 آگوست 2010 رسيد.
تحليل تكنيكال نقره
با توجه به گواه‌هاي ملاحظه شده در تحليل تكنيكال، به نظر مي‌رسد كه روند بلندمدت قيمتي نقره صعودي باشد و براي هفته پيش رو اين پيش‌بيني وجود دارد كه با احتمال زيادي نقره روندي نزولي داشته باشد.

در اين صورت، اگر نقره بخواهد روندي نزولي داشته باشد، نزديك‌ترين خط ساپورتي آن 17,8000 دلار است كه در صورت عبور از آن احتمالا تا حمايت قيمتي 17,5000 دلار نيز نزول خواهد داشت.

در غير اين صورت، اگر نقره بخواهد روندي صعودي داشته باشد با شكاندن نزديك‌ترين سطح مقاومتي خود يعني 18,2000 دلار، احتمالا تا سطح قيمتي مهم 18,7000 دلار نيز صعود خواهد داشت.
در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، به نظر مي‌رسد كه نقره در اين هفته به پيشروي خود ادامه دهد و با روندي صعودي همراه باشد،
هر چند كه ممكن است در اين بين با نوساناتي نيز همراه شود. اين در حالي است كه گواه‌هاي موجود در تحليل تكنيكال نيز از اين مساله حمايت مي‌كند.

منبع: شركت كارگزاري سي‌ولكس كالا
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
06-08-1389 08:10 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
aryantahlil
Junior Member
**


ارسالها: 44
گروهها: Registered
ورودى‌ها: دی 1388
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 0
پست: #39
علل نوسان قیمت طلا در بازار جهانی و داخلی در هفته گذشته(یکشنبه-10به

هفته گذشته بازارهای جهانی شاهد نوسانات شدیدی بود، به‌گونه‌ای که سه شنبه گذشته به پايین‌ترین سطح طی دو ماه گذشته و اواخر هفته با رکورد 1314 دلار به پايین‌ترین سطح طی چهار ماه گذشته رسید.


قیمت هر اونس طلا طی یک هفته گذشته 1.8 درصد کاهش داشت. اواخر هفته گذشته قیمت هر سکه بهار آزادی با اثر پذیری از بازارهای جهانی با افزایش 300 تومانی تا 357 هزار تومان بالا رفت. بازار داخلی خیلی زود از روند افزایشی 14 دلاری موقتی در بازارهای جهانی تاثیر پذیرفت در حالی انتظار می‌رود که اثرات روند‌های نزولی را هم در بازارهای داخلی شاهد باشیم.
مهمترین عوامل تاثیرگذار بر نوسانات قیمت طلا در بازارهای داخلی و جهانی در هفته گذشته به شرح زیر است:
با افزايش اعتماد سرمايه‌گذاران به بهبود اقتصادی و کاهش تقاضای طلا به عنوان ذخیره مطمئن‌تر برای حفظ ارزش در برابر نوسانات اقتصادی، ارزش طلا در سال ميلادي جدید نسبت به نرخ 1421 دلاری پایان سال 2010 کاهش 7.5 درصدی را تجربه کرده است.

به دنبال بهبود شرایط اقتصادی منطقه یورو و کاهش تقاضای طلا در اروپا قیمت جهانی این فلز سه شنبه 10 دلار کاهش یافت و به کمترین رقم در 2 ماه گذشته رسید و پنج‌شنبه با 32 دلار افت به کمترین میزان طی چهار ماه گذشته رسید.

ديگر فلزات گرانبهاي معامله شده در نيويورك نيز در هفته گذشته كاهش قيمت داشتند. نگراني از ادامه بحران اقتصاد جهانی و ناامیدی از اثرات سیاست‌های انبساطی، قيمت اين فلز را در ماه دسامبر به ركورد 1432 دلار و 50 سنت رسانده بود.
میزان تولیدات صنعتی اروپا طی ماه نوامبر افزایش داشته تا امیدواری‌ها در خصوص وضعیت اقتصادی اروپا در سال 2011 افزایش یابد.


گمانه‌زنی سرمایه‌گذاران در خصوص افزایش نرخ بهره بانکی اروپا نیز موجب شد تا ارزش یورو در برابر دلار به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر برسد. استعفای برایان کوان، نخست وزیر ایرلند و بهبود اوضاع اقتصادی آلمان از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در بازار اروپا بوده‌اند.

استعفای نخست وزیر ایرلند بحران مالی این منطقه را تبدیل به بحران سیاسی کرده و ارزش یورو را متاثر کرده است و در حال حاضر اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول تمام توجه خود را معطوف این کشور کردند تا در مقابل گسترش این بحران و وسعت پیدا کردن به دیگر کشورها ایستادگی کنند.


البته رابطه معکوس تقاضا برای طلا و افزایش احتمالی نرخ تورم در چین و هند مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شد. این احتمال وجود دارد که قبل از شروع سال نو چین، این کشور اقدام به افزایش نرخ بهره بین بانکی کند که همین موضوع نیز از عوامل اثرگذار بر تورم و نوسانات نرخ طلا خواهد بود. به گفته مسوولان محلی چین خروجی طلا در سال‌جاری نسبت به هفت سال گذشته به شدت افزایش یافته است، به‌گونه‌ای که نسبت به سال گذشته خروج منابع طلای کشور 15 درصد افزایش یافته است و مقدار ذخایر چین در سال جاری 207.48 تن برآورد شده است.
هفته گذشته معاملات طلا در هند تا حدودی ثابت بود. بهای طلا برای تحویل فوری در ماه فوریه در بازار هند با کاهش 0.19 درصد با نرخ 20.107 روپیه در هر 10 گرم معامله شد.

از آنجايی که 20 درصد از تقاضای جهانی طلا مربوط به هند است و با نزدیک شدن به مراسم جشن عروسی در ماه فوریه، پیش‌بینی می‌شود در این کشور به زودی شاهد رشد معاملات و نرخ این فلز گرانبها باشیم.


هند به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا در جهان، نرخ بهره بانکی را برای هفتمین بار در 10 ماه گذشته افزایش داد که منجر به سقوط معاملات کالاهای تجاری و طلا در سه هفته اخیر شده است.

روز دوشنبه طی معاملات بازارهای جهانی، با توجه به روند معکوس همیشگی، طلا با افزایش و نفت با اندکی کاهش قیمت روبه‌رو شد.

جمع آوری ایران چک‌های 100 هزار تومانی از چرخه پولی کشور از دیگر رویدادهای بازار پولی کشور بود که می‌تواند اثراتی مشابه با سیاست انقباضی را بر بازار طلا در پی داشته باشد. سیاست‌های پولی، نرخ بهره و تغییرات حجم پول از اثر گذارترین عوامل بر بازار طلا هستند.

داده‌های اقتصادی در اقصی نقاط جهان، با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده؛ به‌گونه‌ای که اعتماد مصرف‌کنندگان آمریکا طی ماه ژانویه به بالاترین حد خود طی 8 ماه اخیر رسید تا دورنمای شرایط اقتصادی این کشور بهبود یابد و تمایل سرمایه‌گذاران به خرید طلا به عنوان محل امن سرمایه‌گذاری کاهش بیابد.


هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا، نشست دو روزه ای را با هدف بررسی سیاست‌های جدید مالی بلند مدت برگزار کرد. روز چهارشنبه قیمت طلا در بازار معاملات نیویورک برای تحویل در ماه فوریه با افزایشی 90 سنتی به 1333 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید و قیمت طلا که روز قبل به پايین‌ترین حد خود طی سه ماه اخیر رسیده بود، روز چهارشنبه شاهد توقف روند نزولی بود؛ اما در اواخر هفته با کاهش شدیدتر مواجه شد.
روند قيمت جهاني طلا از آغاز سال جدید میلادی روندی خلاف سال گذشته را در پی گرفته و اين در حالي است؛ كه به‌رغم اين كاهش شديد در بازار جهاني، بازار داخلي طي همين مدت شاهد افزايش قيمت سكه بوده است.


به گونه ای که كشتي‌آراي، رييس اتحاديه طلا و جواهر، قيمت طلا طي هفته گذشته را در بازار داخلي حبابي دانسته و افزايش عرضه طلا در بازارهاي جهاني و همچنين قيمت دلار در اين بازارها را مهم‌ترين دلايل كاهش ارزش طلا اعلام کرد.

در حالي كه رييس‌كل بانك مركزي اعلام كرده بود كه تحولات بازار داخلي طلا تابع نوسانات بازار جهاني است و هيچ‌گونه حبابي در بازار سكه وجود ندارد. با توجه به انتظارات سرمایه‌گذاران از وضعیت رو به بهبود اقتصاد جهانی و آمار مثبت منتشره نباید در کوتاه مدت روند صعودی با ثباتی را از بازارهای جهانی انتظار داشت.


در بازار داخلی نیز کارشناسان پيش‌بيني می‌کنند که پس از گذشت ايام سوگواري شاهد افزایش حجم معاملات در بازار سکه و طلا باشیم؛ اما با توجه به نوسانات شدید بازارهای جهانی گمانه‌زنی‌ها در حبابی بودن بازارهای داخلی افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در کوتاه مدت شاهد روند کاهش در بازارهای داخلی باشیم.
منبع : کارگزاری مبین سرمایه
شرکت آرین تحلیل
مبتکر آموزش های غیرحضوری و کاربردی فارکس
با کمترین هزینه برای علاقمندان در سراسر ایران
http://www.AryanTahlil.com
11-10-1389 07:54 بعدازظهر
پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
صفحات (4): « اولين < قبلی 1 2 3 [4] آخرين »

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: