نكته هاي از تجارت الكترونيكي (1)
نويسنده پيغام
ramindiba
Member
***


ارسالها: 234
گروهها: Registered
ورودى‌ها: ارد 1385
وضعيت: آفلاين
اعتبار: 3
پست: #1
نكته هاي از تجارت الكترونيكي (1)

معرفي و بهينه سازي وب سايت در موتورهاي جستجو

معرفي سايت در موتورهاي جستجو بخشي از مراحل راه اندازي يک وب سايت به حساب مي آيد. در واقع بهترين مکاني که مي توان يک مخاطب مرتبط با موضوع وب سايت خود را يافت موتورهاي جستجو مي باشند. زيرا در موتورهاي جستو سايت ها بر اساس کلمات کليدي که در اصل نشآت گرفته از خدمات اصلي وب سايت مي باشد معرفي مي شوند. رتبه بندي وب سايت در بين جستجو هاي حاصل از يک موتور جستجو نيز بسيار حايز اهميت مي باشد. بدليل تعداد زياد وب سايت ها نتايج حاصل از يک موتور جستجو مانند google برروي يک موضوع عمومآ به هزاران بلکه ميليونها يافته منتهي مي شوند و با توجه به رتبه بندي توسط موتور جستجو و نمايش آنها به ترتيب نزولي مساله بهينه سازي سايت براي قرار گرفتن در رتبه هاي بالاي نتايج حاصل از يک جستجو بسيار مهم است. از برخي گام هاي موثر در ارايه سايت در موتورهاي جستجو مي توان به موارد زير اشاره کرد:

ارايه آدرس سايت در Open Directory Project مي باشد که اطلاعات آنها بطور گسترده توسط موتورهاي جستجو مورد استفاده قرار مي گيرد.

نعداد لينکهايي که از سايت هاي ديگر به سايت داده مي شود در ارتقا رتبه داراي اهميت است.

داشتن يک هدايت کننده ساده (navigation) و استفاده از دستورات مستقيم HTML به جاي javascript در آنها بسيار مهم است.

استفاده از کلمات کليدي مرتبط با خدمات سايت تعداد دفعات تکرار آنها که عموما به هنگام کاوش توسط جستجوگر نيز در نظر گرفته مي شود براي عنوان صفحات وب سايت و همچنين در متن صفحات داراي اهميت است.

امروزه سايت هاي بسياري هستند که با دريافت هزينه هاي مختلف براي بهينه سازي سايت ها در موتورهاي جستجو اقدام مي کنند.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -چه نکاتي را به هنگام خريد Online بايد به خاطر داشت؟

براي انجام يك خريد مطمئن از طريق اينترنت رعايت برخي نكات بسيار مهم است . در اولين مرحله انتخاب يك فروشگاه كه در مورد آن شناخت داريم يا انجام تحقيقات لازم قبل از خريد مي تواند به انتخاب درست كمك كند . فروشگاههاي معتبر عموما آدرس پستي ، تلفن و مشخصات خود را بطور دقيق برروي وب سايتشان معرفي مي كنند . بررسي اين مشخصات و تطبيق آنها با سايتهايي كه داراي فهرستي از ليستهاي شكايت عليه سايتهاي اينترنتي (مانند bbb.org) هستند براي درك وضعيت سايت مي تواند مورد استفاده قرار گيرد . همچنين بررسي گواهي اعتبار سايت كه نشان دهنده همكاري فروشگاه با سايتهاي داراي برنامه حفظ امنيت خريداران مي باشند نيز داراي اهميت است . بعد از انتخاب فروشگاه مطالعه و بررسي دقيق شرايط و تعهدات اطلاعات لازم در مورد نحوه ارسال كالا ،زمان ارسال ، قابليت بازپس فرستان خريد و نحوه محاسبه پول برگشتي ، نحوه تبديل ارز و هزينه هاي مربوطه به آن نيز ضروري است . حتما آدرس پست الكترونيكي و تلفن واحد پشتيباني خريدار را داشته باشيد . بايد دقت شود كه آيا خريد از يك فروشگاه و يا شركت انجام مي گيرد يا از طريق يك فروشنده و يك سايت حراجي. زيرا حقوق شما در قبال خريد از يك فروشنده شخصي و يا يك شركت و فروشگاه متفاوت است . در سيستم پرداخت بوسيله كارتهاي اعتباري صادر كنندگاني مانندMaster card & Visa فروشندگان و پذيرندگان اين كارتهاي اعتباري را ملزم كرده اند كه دارندگان کارت ها را از کليه مسئوليت ها در قبال خريدها مبرا سازند. از امنيت سايتي که اطلاعات كارت خود را در آن وارد مي كنيد كاملا مطمئن شويد . براي اين منظور مي توانيد به شروع آدرس سايت (URL) دقت نمائيد چنانچه اين آدرس با https:// آغاز شده باشد مي توانيد از امنيت ارسال اطلاعات كارت اعتباريتان مطمئن گرديد با اين وجود اگر همچنان احساس امنيت در انتقال اطلاعات كارت خود را نداريد از طريق تلفن يا فاكس جهت ارسال آن اقدام نمائيد . اگر از طريق سايتي كه از شما مي خواهد نام و رمز عبور براي خريد ايجاد نماييد از اين رمز عبور بايد با دقت حفاظت نمائيد و هرگز آن را در اختيار شخص ثالث قرار ندهيد . پس از انجام هر خريد اطلاعات مربوط به خريد و آدرس سايت محل خريد را نگهداري نمائيد . اكثر سايتها بعد از انجام معامله يك نامه الكترونيكي كه در آن جزئيات خريد مانند قيمت ، تعداد و ... درج شده به آدرس الكترونيكي شما خواهند فرستاد اين نامه ها را چاپ کرده و نگهداري نمائيد .- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -متداول ترين کارتهاي اعتباري کدامند؟

يکي از سريع ترين و بهترين روشهاي پرداخت در دنيا، پرداخت بوسيله کارت اعتباري است. مي توان گفت که از حدود سال ۱۹۴۹ کارتهاي اعتباري ابتدا در قالب هاي محلي و مخصوص موارد خاص جهت پرداخت به کار گرفته شده و سپس به تدريج بصورت جهاني تر و پر کار برد تر در آمده اند تا جايي که امروزه استفاده از کارتها ي اعتباري تقريبا در تمام نقاط دنيا مقدور بوده و در موارد مختلف از پرداخت هزينه رستوران و خريد و پمپ بنزين و... تا دريافت پول توسط خودپردازها به کار گرفته مي شوند.

امروزه يکي ديگر از مهمترين کاربردهاي کارتهاي اعتباري امکان انجام پرداحت توسط آنها بر روي سايتهاي اينترنتي مي باشد. فروشگاه هاي بر خط (Online) از طريق پذيرنده هاي (Merchant) گوناگون امکان برداشت از کارتهاي اعتباري را خواهند داشت و هر پذيرنده با توجه به امکانات و سياستهاي خود پذيراي يک يا چند کارت اعتباري خاص خواهد بود.

در حال حاضر کارتهاي اعتباري با عناوين گوناگون و توسط بانکهاي مختلف صادر مي گردد که از معروفترين و معتبرترين با توجه به گستره مشترکين مي توان به Dinners Club, ParsPay Card ,Visa Amex اشاره نمود که کارتهاي Visa و ParsPay Card از معتبرترين و مطرح ترين آنها در سطح بين المللي مي باشد.

از معيارهاي انتخاب کارت محل سکونت و ميزان پذيرش کارت در منطقه مي باشد.

اگرچه کارتهاي Visa در آمريکا و کانادا بيشترين آمار مشترکين را در مقايسه با ParsPay Card به خود اختصاص داده است اما تنوع و ابتکار در شيوه ارايه خدمات ParsPay Card در اروپا آسيا و خاورميانه موجب گرديده تا سهم قابل توجه تري از بازار اين مناطق به اين کارت اختصاص داده شود و سياست Visa در عدم ارايه خدمات E-Commerce در خاورميانه بوسيله اين کارتها پوشش داده شده است. اما در نهايت آنچه در عمل به عنوان ملاک انتخاب اين کارتها براي امور تجارت الکترونيکي مي باشد آن است که اين دو در ۹۸٪ موارد همزمان پذيرفته مي شوند.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -چگونه کالا و يا سرويس مورد نظر خود را در اينترنت بيابيم ؟

چنانچه بخواهيم کالا و يا سرويسي را از طريق اينترنت خرپداري نماييم و سايت خاصي مورد نظر نباشد مي توانيم از طريق جستجوي کالا و يا سرويس مورد نظر در موتورهاي جستجو استفاده کنيم، اما يکي از بهترين راه ها استفاده از سرويس froogle سايت google مي باشد. اين سرويس به هنگام جستجو کليه موارد منطبق و يا نزديک به مورد جستجو را که در سايت ها جهت فروش ارايه شده ليست مي نمايد. از محاسن اين گونه جستجوي کالا و يا سرويس مقايسه قيمت و وجود يک گستره باز درانتخاب مي با شد.برگزيده اي از سايت parspay.com
توانمندی این پورتال را در فروشگاههای ما ببینید :
نسخه جدید :

فروشگاه تخصصی نرم افزار کیش و مات

کلوب اینترنت

نسخه قدیمی :

فروشگاه تخصصی تجهیزات بارکدی دیبا

فروشگاه تی تی مارکت

03-20-1385 04:46 قبل‌ازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: