نکته های تجارت الکترونيکي
نويسنده پيغام
mirhosseini
Banned


ارسالها: 42
گروهها: Banned
ورودى‌ها: مهر 1384
وضعيت: غایب
پست: #1
نکته های تجارت الکترونيکي

اخذ پذيرش مراکز علمي و دانشگاهي از طريق اينترنت

تجارت الکترونيکي و استفاده از مزاياي اينترنت تنها به خريد و فروش و تبليغات از اينترنت ختم نمي گردد. با به رسميت شناخته شدن امضا ديجيتالي امروزه در بسياري از موارد ارسال مدارک و اسناد که در گذشته بصورت فاکس و يا پست قابل ارسال بودند، از طريق صفحات امن سايت هاي مراکز و يا سازمان هاي مرتبط در اينترنت قابل ارسال مي باشد. يکي از معمول ترين مراکزي که امروزه رويکرد بسياري به اين روش نموده اند دانشگاه ها و مراکز آموزشي مي باشند. در حال حاضر دانشگاه هاي بيشتر نقاط دنيا جهت ارايه پذيرش به دانشجويان و تکميل مراحل درخواست و حتي ثبت نام به اين روش عمل مي نمايند. داوطلبان همانند روشهاي سنتي گذشته بايد در فاصله زماني معين شده فرم ها را بروي سايت تکميل و ارسال نمايند. عموما براي هر داوطلب يک پرونده با نام کاربري و يک رمز عبور ارايه مي گردد و داوطلب از اين طريق مي تواند به فرم هاي خود دسترسي پيدا کند. در اين پرونده باز شده قسمتهاي لازم جهت ورود اطلاعات فرم ها مانند فرم ارايه مشخصات شخصي، سابقه تحصيلي و ... بصورت مرحله به مرحله وجود دارند فرم ها در هر مرحله از تکميل مي توانند ذخيره شوند و در مراجعات بعدي تکميل گرددند. عموما هر دانشگاه جهت بررسي پرونده داوطلب مبلغي را دريافت مي نمايد که پرداخت اين مبلغ نيز از طريق فرم موجود در همين پرونده و با ارايه مشخصات کارت اعتباري قابل پرداخت است.

اما مزيتهاي برجسته اين روش نسبت به روشهاي سنتي بخصوص براي داوطلبان بين المللي سرعت و امنيت کار مي باشد. داوطلبان ديگر نيازي به در نظر گرفتن زمان پست و تاخير هاي احتمالي را نخواهند داشت و با دريافت رسيد از سايت اطمينان کامل از دريافت به موقع و مطمئن فرمها حاصل مي نمايند. با اين وجود هستند بسياري از اين مراکز که مدارک پيوست را با در نظر گرفتن مدت زمان بيشتر علاوه بر نسخه اينترنتي از طريق پست نيز مطالبه مي نمايند.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -معرفي و بهينه سازي وب سايت در موتورهاي جستجو

معرفي سايت در موتورهاي جستجو بخشي از مراحل راه اندازي يک وب سايت به حساب مي آيد. در واقع بهترين مکاني که مي توان يک مخاطب مرتبط با موضوع وب سايت خود را يافت موتورهاي جستجو مي باشند. زيرا در موتورهاي جستو سايت ها بر اساس کلمات کليدي که در اصل نشآت گرفته از خدمات اصلي وب سايت مي باشد معرفي مي شوند. رتبه بندي وب سايت در بين جستجو هاي حاصل از يک موتور جستجو نيز بسيار حايز اهميت مي باشد. بدليل تعداد زياد وب سايت ها نتايج حاصل از يک موتور جستجو مانند google برروي يک موضوع عمومآ به هزاران بلکه ميليونها يافته منتهي مي شوند و با توجه به رتبه بندي توسط موتور جستجو و نمايش آنها به ترتيب نزولي مساله بهينه سازي سايت براي قرار گرفتن در رتبه هاي بالاي نتايج حاصل از يک جستجو بسيار مهم است. از برخي گام هاي موثر در ارايه سايت در موتورهاي جستجو مي توان به موارد زير اشاره کرد:

ارايه آدرس سايت در Open Directory Project مي باشد که اطلاعات آنها بطور گسترده توسط موتورهاي جستجو مورد استفاده قرار مي گيرد.

نعداد لينکهايي که از سايت هاي ديگر به سايت داده مي شود در ارتقا رتبه داراي اهميت است.

داشتن يک هدايت کننده ساده (navigation) و استفاده از دستورات مستقيم HTML به جاي javascript در آنها بسيار مهم است.

استفاده از کلمات کليدي مرتبط با خدمات سايت تعداد دفعات تکرار آنها که عموما به هنگام کاوش توسط جستجوگر نيز در نظر گرفته مي شود براي عنوان صفحات وب سايت و همچنين در متن صفحات داراي اهميت است.

امروزه سايت هاي بسياري هستند که با دريافت هزينه هاي مختلف براي بهينه سازي سايت ها در موتورهاي جستجو اقدام مي کنند.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -چه نکاتي را به هنگام خريد Online بايد به خاطر داشت؟

براي انجام يك خريد مطمئن از طريق اينترنت رعايت برخي نكات بسيار مهم است . در اولين مرحله انتخاب يك فروشگاه كه در مورد آن شناخت داريم يا انجام تحقيقات لازم قبل از خريد مي تواند به انتخاب درست كمك كند . فروشگاههاي معتبر عموما آدرس پستي ، تلفن و مشخصات خود را بطور دقيق برروي وب سايتشان معرفي مي كنند . بررسي اين مشخصات و تطبيق آنها با سايتهايي كه داراي فهرستي از ليستهاي شكايت عليه سايتهاي اينترنتي (مانند bbb.org) هستند براي درك وضعيت سايت مي تواند مورد استفاده قرار گيرد . همچنين بررسي گواهي اعتبار سايت كه نشان دهنده همكاري فروشگاه با سايتهاي داراي برنامه حفظ امنيت خريداران مي باشند نيز داراي اهميت است . بعد از انتخاب فروشگاه مطالعه و بررسي دقيق شرايط و تعهدات اطلاعات لازم در مورد نحوه ارسال كالا ،زمان ارسال ، قابليت بازپس فرستان خريد و نحوه محاسبه پول برگشتي ، نحوه تبديل ارز و هزينه هاي مربوطه به آن نيز ضروري است . حتما آدرس پست الكترونيكي و تلفن واحد پشتيباني خريدار را داشته باشيد . بايد دقت شود كه آيا خريد از يك فروشگاه و يا شركت انجام مي گيرد يا از طريق يك فروشنده و يك سايت حراجي. زيرا حقوق شما در قبال خريد از يك فروشنده شخصي و يا يك شركت و فروشگاه متفاوت است . در سيستم پرداخت بوسيله كارتهاي اعتباري صادر كنندگاني مانندMaster card & Visa فروشندگان و پذيرندگان اين كارتهاي اعتباري را ملزم كرده اند كه دارندگان کارت ها را از کليه مسئوليت ها در قبال خريدها مبرا سازند. از امنيت سايتي که اطلاعات كارت خود را در آن وارد مي كنيد كاملا مطمئن شويد . براي اين منظور مي توانيد به شروع آدرس سايت (URL) دقت نمائيد چنانچه اين آدرس با https:// آغاز شده باشد مي توانيد از امنيت ارسال اطلاعات كارت اعتباريتان مطمئن گرديد با اين وجود اگر همچنان احساس امنيت در انتقال اطلاعات كارت خود را نداريد از طريق تلفن يا فاكس جهت ارسال آن اقدام نمائيد . اگر از طريق سايتي كه از شما مي خواهد نام و رمز عبور براي خريد ايجاد نماييد از اين رمز عبور بايد با دقت حفاظت نمائيد و هرگز آن را در اختيار شخص ثالث قرار ندهيد . پس از انجام هر خريد اطلاعات مربوط به خريد و آدرس سايت محل خريد را نگهداري نمائيد . اكثر سايتها بعد از انجام معامله يك نامه الكترونيكي كه در آن جزئيات خريد مانند قيمت ، تعداد و ... درج شده به آدرس الكترونيكي شما خواهند فرستاد اين نامه ها را چاپ کرده و نگهداري نمائيد .- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
تا موفقیت تنها چند کلیک!!!

سیستم فروشگاه اینترنتی E-Virtu کارآمد, هسته ی قوی, پشتیبانی بی قید و شرط و بصورت کاملا رایگان!

برای کسب اطلاعات بيشتر به آدرس E-Virtu.com مراجعه كنيد.
01-19-1386 09:39 قبل‌ازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
mirhosseini
Banned


ارسالها: 42
گروهها: Banned
ورودى‌ها: مهر 1384
وضعيت: غایب
پست: #2
نکته های تجارت الکترونيکي (قسمت دوم)

متداول ترين کارتهاي اعتباري کدامند؟

يکي از سريع ترين و بهترين روشهاي پرداخت در دنيا، پرداخت بوسيله کارت اعتباري است. مي توان گفت که از حدود سال ۱۹۴۹ کارتهاي اعتباري ابتدا در قالب هاي محلي و مخصوص موارد خاص جهت پرداخت به کار گرفته شده و سپس به تدريج بصورت جهاني تر و پر کار برد تر در آمده اند تا جايي که امروزه استفاده از کارتها ي اعتباري تقريبا در تمام نقاط دنيا مقدور بوده و در موارد مختلف از پرداخت هزينه رستوران و خريد و پمپ بنزين و... تا دريافت پول توسط خودپردازها به کار گرفته مي شوند.

امروزه يکي ديگر از مهمترين کاربردهاي کارتهاي اعتباري امکان انجام پرداحت توسط آنها بر روي سايتهاي اينترنتي مي باشد. فروشگاه هاي بر خط (Online) از طريق پذيرنده هاي (Merchant) گوناگون امکان برداشت از کارتهاي اعتباري را خواهند داشت و هر پذيرنده با توجه به امکانات و سياستهاي خود پذيراي يک يا چند کارت اعتباري خاص خواهد بود.

در حال حاضر کارتهاي اعتباري با عناوين گوناگون و توسط بانکهاي مختلف صادر مي گردد که از معروفترين و معتبرترين با توجه به گستره مشترکين مي توان به Dinners Club, ParsPay Card ,Visa Amex اشاره نمود که کارتهاي Visa و ParsPay Card از معتبرترين و مطرح ترين آنها در سطح بين المللي مي باشد.

از معيارهاي انتخاب کارت محل سکونت و ميزان پذيرش کارت در منطقه مي باشد.

اگرچه کارتهاي Visa در آمريکا و کانادا بيشترين آمار مشترکين را در مقايسه با ParsPay Card به خود اختصاص داده است اما تنوع و ابتکار در شيوه ارايه خدمات ParsPay Card در اروپا آسيا و خاورميانه موجب گرديده تا سهم قابل توجه تري از بازار اين مناطق به اين کارت اختصاص داده شود و سياست Visa در عدم ارايه خدمات E-Commerce در خاورميانه بوسيله اين کارتها پوشش داده شده است. اما در نهايت آنچه در عمل به عنوان ملاک انتخاب اين کارتها براي امور تجارت الکترونيکي مي باشد آن است که اين دو در ۹۸٪ موارد همزمان پذيرفته مي شوند.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
چگونه کالا و يا سرويس مورد نظر خود را در اينترنت بيابيم ؟

چنانچه بخواهيم کالا و يا سرويسي را از طريق اينترنت خرپداري نماييم و سايت خاصي مورد نظر نباشد مي توانيم از طريق جستجوي کالا و يا سرويس مورد نظر در موتورهاي جستجو استفاده کنيم، اما يکي از بهترين راه ها استفاده از سرويس froogle سايت google مي باشد. اين سرويس به هنگام جستجو کليه موارد منطبق و يا نزديک به مورد جستجو را که در سايت ها جهت فروش ارايه شده ليست مي نمايد. از محاسن اين گونه جستجوي کالا و يا سرويس مقايسه قيمت و وجود يک گستره باز درانتخاب مي با شد.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
چگونه در فروشگاه هاي الکترونيکي خود پذيراي کارت هاي اعتباري باشيم ؟

براي راه اندازي يك فروشگاه مجازي با قابليت دريافت وجوه از طريق كارتهاي اعتباري نياز به يك Merchant Account وجود دارد ، در واقع Merchant Account حسابي است كه قابليت شارژ ( برداشت ) از كارت اعتباري را به فروشنده مي دهد ، البته بايد توجه داشت كه اينگونه تراكشها ي اينترنتي كه در آن كارت فيزيكي و امضاء خريدار وجود ندارد مانند خريدهايي كه از طريق پست الكترونيكي (mail order) و يا از طريق تلفن ( telephone order ) و بطور كلي MOTO انجام مي گردد داراي ريسك پذيري بالاتري با توجه به قانون ( charge back) مي باشند . داشتن چنين حسابي (Merchant Account) مي تواند به صورت درخواست مستقيم از طريق بانك و يا يكي از شركتهاي Merchant Account Providers باشد ، كه با پرداخت هزينه راه اندازي مي توان از اين سرويس استفاده نمود . البته جهت تهيه اين سرويس توجه به اين نكته لازم است كه بايد از طريق سايتهاي بين المللي اين خدمات اقدام نمود و همچنين نوع فعاليت و اينكه شما درصدد راه اندازي يك فروشگاه كوچك هستيد با يك فروشگاه بزرگ نيز عامل مهمي به شمار مي آيد . البته براي شروع و راه اندازي يك فروشگاه مجازي در ابتداي كار براي كاهش هزينه هامي توان بجاي درخواست Merchant Account به نام خود، از طريق شركتهاي شخص ثالث(Third Party Merchand Service) اقدام نمود ، اين شركتها با داشتن يك Merchant Account و حق و اجاره قبول كارتهاي اعتباري از طرف ديگر فروشندگان مي توانند در اين زمينه بصورت واسطه عمل نمايند . آنها كليه امور ورود كالاي شما ، سبد خريد ، سرويس مشتريان ، صورتحساب و ... را ارائه مي دهند، معمولا شما به وسيله email از دريافت وجه مطلع مي گرديد و پس از آن مي توانيد نسبت به ارائه سرويس يا كالاي مورد نظر به خريدار مربوطه اقدام نمائيد . اين روش هزينه هاي اوليه بسيار پائين تري نسبت به گشايش حساب Merchant Account در بر خواهد داشت ، اما بدليل وجود ريسك براي اين واسطه ها درصد بالاتري را نس به هر فروش از شما مطالبه خواهند كرد . در ضمن شما متعهد به جبران خسارات ناشي از قبول كارتها غير مجاز در برابر واسطه ها خواهيد بود . با تمام اين اوصاف در حال حاضر اين روش تنها روش قابل اطمينان و امتحان شده براي فروشگاههاي ايران كه مصمم به قبول كارتهاي اعتباري بين المللي مي باشند است.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -خطر پذيري در استفاده از کارت اعتباري بر روي اينترنت ؟

اگرچه همواره در ارتباط با خريد توسط کارتهاي اعتباري از اينترنت به عنوان کاري پر خطر ياد ميشود اما تحقيقات نشان ميدهد امکان سرقت پول از جيب يا کيف شما به مراتب بيشتر از سو استفاده از کارت اعتباري در اينترنت ميباشد. توجه به چند نکته ساده ميتواند خطر سو استفاده از کارت شما را تا حد صفر کاهش دهد. يکي از اين نکات توجه به محيط اراپه اطلاعات کارت اعتباري ميباشد. محيط امن محيطي است که مررگر در هنگام ورود به آن هشدار لازم را به کاربر داده و هنگام ورود اطلاعات يک قفل بسته شده در قسمت وضعيت مرورگر به نمايش گزاشته ميشود. توجه کنيد که آدرس شما نيز حتما ميبايست با عبارت https بجاي http شروع شود. اين بدان معني است که مطمئنا اطلاعات شما بدون سو قصد تا مقصد يعني سرور فروشنده ميرسد در غير اينصورت مطمئن باشيد که نسخه هاي زيادي از آنچه شما ارسال ميکنيد در حافظه هاي مياني کليه سرورهايي که در مسير قرار دارند باقي خواهد ماند. شايد در حال حاظر ريسک تبادل اطلاعات کارت اعتباري در اين محيطها بيش از ۸۰ درصد باشد. البته اين امنيت فقط شامل تبادل اطلاعات با فروشنده ميگردد. اما نکته بعدي اطمينان از صحت کار فروشنده ميباشد. به همين دليل موسسات معتبري جهت اراپه مدارک به فروشندگان فعاليت مي نمايند. کافيست در يکي از صفحات امن سايت کليد Certificates را در قسمت Property فشار دهيد، توضيحات کافي در ارتباط با درانده و صادر کننده تاييديه در اين قسمت قابل دسترسي ميباشد. هرگونه هشدار در اين قسمت حايز اهميت بوده و ميبايست به آن توجه شود و بايد توجه داشت که نام سايت با نام مقابل issued to مطابقت کامل داشته و تاريخ تاييديه نيز منقضي نشده باشد. البته چنانچه شما به سايت اطمينان کاملي داشته باشيد مي توانيد از حساسيت در اين موارد صرف نظر نماييد. نکته آخر نيز توجه به شرايط خريد مي باشد. خريد از مراکزي که تمايل به نگهداري اطلاعات کارت شما را براي مراجعات بعدي داشته با شند نسبت به سايتهايي که از اينکار اجتناب مي نمايند به نسبت بيشتر است.
تا موفقیت تنها چند کلیک!!!

سیستم فروشگاه اینترنتی E-Virtu کارآمد, هسته ی قوی, پشتیبانی بی قید و شرط و بصورت کاملا رایگان!

برای کسب اطلاعات بيشتر به آدرس E-Virtu.com مراجعه كنيد.
01-19-1386 09:42 قبل‌ازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر
mirhosseini
Banned


ارسالها: 42
گروهها: Banned
ورودى‌ها: مهر 1384
وضعيت: غایب
پست: #3
نکته های تجارت الکترونيکي (قسمت سوم)

تفاوت کارت اعتباري (Credit) و خود مقدار (Prepaid) اينترنتي چيست ؟

از اختلاف هاي آشکار اين دو گونه مختلف که بگذريم ، تفاوت هاي غير واضح متعددي را نيز مي توان بر شمرد ، از جمله عدم وجود قابليت Charge Back در کارت هاي خود مقدار اينترنتي مي باشد.

طبق قوانين حاکم بر کارت هاي اعتباري ، صادر کنندگان اين کارت ها ، در صورت عدم رضايت مشتريان خود مي توانند موارد مورد نظر در صورتحساب مشتريان را تا ۶ ماه مرجوع نمايند ، در اين صورت فروشنده موظف به باز پرداخت کل مبلغ برداشت شده از کارت مشتري مي باشد ، اما اين قابليت بر روي کارت هاي اينترنتي وجود ندارد.

هرچند عدم وجود اين قابليت در ابتدا جزو معايب اين کارت ها به شمار مي رود اما در واقع حذف قابليت فوق در راستاي سهولت خريد هاي اينترنتي صورت گرفته و سبب گرديده تا فروشندگان اينترنتي بدون در نظر گرفتن مليت يا شخصيت پرداخت کننده و با حداقل حساسيت ممکن ، پرداخت کارت ها را صورت دهند ، هرچند کماکان حقوق پيگيري قضايي براي دارندگان کارت ها محفوظ است. همچنين اين قابليت باعث گرديده تا صدور اين کارت ها در کشور هايي که قوانين اقتصادي آنها ، با قوانين بين المللي کارت هاي اعتباري و حقوقي مربوطه مطابقت ندارد نيز امکان پذير گردد.

اگرچه هم اکنون بسياري از فروشندگان از اين قابليت کارت هاي خود مقدار اينترنتي با خبر نمي باشند و يا اصولا امکان تشخيص اين کارتها براي آنان در مرحله اول وجود ندارد ولي چنانچه در پرداخت خود به فروشنده اي دچار مشکل شديد ، مي توانيد با عنوان مسئله ، اطمينان را حل نماييد. به هر جال بهتر است عنوان اين مسئله راه حا آخر شما باشد تا با نگراني از امکان Charge Back ، فروشنده ، خدمات يا کالاي خود را با بهترين کيفيت ارائه نمايد.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
کيف پول ياهو (Yahoo Wallet) چيست ؟

کيف پول ياهو (Yahoo Wallet) يک سرويس مطمئن و امن جهت ذخيره اطلاعات کارت اعتباري و آدرس صورتحساب و آدرس پست مي باشد. اين سرويس باعث مي شود که در هر پرداخت براي سيستم ياهو و يا سايت هاي مرتبط ، احتياجي به تايپ مجدد اين اطلاعات نباشد.

محل استفاده از کيف پول ياهو بسيار گسترده بوده و مي توان در بيش از ده هزار فروشگاه اينترنتي در ياهو يا زيرمجموعه هاي آن استفاده کرد. براي اين منظور بايد ابتدا اقدام به ايجاد يک Wallet در ياهو نمود. اين کار براي کساني که در ياهو داراي پست الکترونيکي رايگان هستند بسيار آسان مي باشد. مراحل ساخت Wallet به شرح زير مي باشد :
- به آدرس http://wallet.yahoo.com مراجعه نماييد

- با کلمه عبور صندوق پستي خود وارد شويد

- در صورت نياز به Security Key ، آن را وارد نماييد

- گزينه " ورود اطلاعات کارت اعتباري جديد " را انتخاب نماييد

- اطلاعات کارت خود را به دقت وارد نماييد


دقت کنيد که اين اطلاعات ، با اطلاعات زمان ساخت صندوق پست الکترونيکي تان همخواني داشته باشد ، همچنين از ثبت مجدد کارت هايي که در Wallet هاي ديگر ياهو ثبت نموده ايد ، خودداري کنيد. (ياهو با کارت هاي اعتباري با آدرس ايران مشکل ندارد)

پس از طي مراحل فوق ، کيف پول شما آماده است و مي توانيد از کليه فروشگاه هاي موجود در http://shop.yahoo.com خريد هاي خود را انجام دهيد. در اين سايت ها نيازي به وارد کردن مجدد اطلاعات کارت اعتباري نيست و فقط کافيست در صندوق پست الکترونيکي خود وارد (Login) شده باشيد. کيف پول ياهو محل امني براي اطلاعات کارت شما و روشي آسان براي پرداخت هاي شما مي باشد.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
جايگزيني براي PayPal در سايت هاي حراجي

يکي از مهمترين مباحث در تجارت الکترونيکي ، انجام تراکنش هاي مالي بين خريداران و فروشندگان مي باشد. شرکت ها و سايت هاي بسياري در سراسر جهان مشغول ارائه اين گونه خدمات به فعالان تجارت الکترونيکي مي باشند. در کشور هاي سردمدار تجارت الکترونيکي ، نکته مهم در انتخاب اينگونه سايت ها ، ميزان امنيت و هزينه تراکنش هاي آنها مي باشد ، اما در مورد کشورهايي مثل ايران که در فهرست سياه قرار دارند ، امکانپذيري و قبول انجام تراکنش توسط اين سايت ها ملاک انتخاب واقع مي گردد.

سايت PayPal به عنوان سايتي که رتبه اول در ارائه خدمات تراکنشي به خريداران و فروشندگان را دارد اکنون بيش از يک سال است که ارايه خدمات خود را به تعدادي کشور از جمله ايران ، متوقف نموده است. اين سايت کليه کارت هاي اعتباري با منشأ خاور ميانه را رد نموده و نيز IP افراد متصل به سيستم را بررسي و کنترل مي نمايد و اين باعث شده که طيف وسيعي از مخاطبين در خاور ميانه از امکانات پرداخت بر روي اينترنت ، به ويژه در سايت هاي حراجي محروم بمانند.

آنچه تا کنون به عنوان راه حلي جايگزين براي اين دسته از سايت ها معرفي مي گردد و براي ايرانيان نيز امکان پذير است ، استفاده از کارت هاي خود مقدار مي باشد.

اما يکي ديگر از راه حل ها براي پرداخت در سايت هاي حراجي استفاده از يکي از سايت هاي معتبر جهاني ديگر که تا کنون براي ايرانيان ناشناخته مانده است مي باشد.

سايت BidPay که وابسته به موسسه مالي و اعتباري بزرگ بين المللي Western Union مي باشد با اندکي اغماض IP کاربر را کنترل و بررسي نمي نمايد و از ديگر مزاياي آن عدم حساسيت بر روي منشأ صادر کننده کارت هاي اعتباري و خود مقدار مي باشد ، لذا کارت هاي صادر شده در کشور هاي مختلف که در ايران توضيع مي شود توسط اين سايت قابل قبول مي باشد. تنها نکته ، آدرس صورتحساب مشتري (ثبت شده توسط صادر کننده) مي باشد که بايد به آدرسي در امريکا اشاره نمايد. اين سايت فقط براي خريد هاي حراجي قابل استفاده است.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
چرا واريز از يک کارت به کارت ديگر امکان پذير نيست ؟

علت اصلي اين محدوديت در واقع مشکلات فني نيست ، بلکه قوانين حاکم بر کارت هاي اعتباري يا خود مقدار است که کاربرد آنها را يکطرفه و فقط براي انجام پرداخت ، و نه دريافت ، مجاز مي نمايد. هرچند فروشندگاني که از کارت هاي اعتباري برداشت مي نمايند مجاز به واريز به کارت ، حداکثر تا ميزان برداشت شده از آن مي باشند که اين خود نشانگر وجود امکان فني پذيرش وجوه توسط کارت ها است.

قوانين بين المللي ناظر بر جابجايي پول و همچنين حساسيت هاي موجود در زمينه پول شويي سبب گرديده تا شرکت هاي ارايه دهنده کارت هاي اعتباري ، فقط پرداخت توسط اين کارت ها را مجاز بدانند و مقدار دهي ، يا اعتبار دهي کارت ها فقط توسط صادر کننده کارت ها صورت مي گيرد و صادر کنده موظف به شناسايي دارنده کارت و اطمينان از منبع پول هاي واريز شده به حساب مي باشد ، بدين ترتيب روشي براي فيلتر کردن پول هاي آلوده به وجود مي آيد.

در واقع ، کارت هاي اعتباري يا خود مقدار کارت هايي هستند با خروجي بيشمار ، ولي تنها با يک ورودي ، درست عکس آنچه در Merchant Account براي برداشت از کارت هاي اعتباري وجود دارد. در اين گونه حساب ها ، ورودي بيشماري از کارت هاي اعتباري مختلف وجود دارد که تنها به يک خروجي منتهي مي گردد.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
خريد از سايت هايي که پست بين المللي ندارند

امروزه فعاليت درصد زيادي از سايتهاي تجارت الكترونيكي در كشور امريكا مي باشد. چنانچه سايت مورد نظر شما ارائه دهنده خدمات بصورت الكترونيكي باشد تبعا با مشكل خاصي روبرو نخواهيد بود. اما اگر قصد شما خريد كالا از يك سايت تجاري در اينترنت باشد كه محل اصلي آن در امريكا بوده يا مبدا كالاي ارسالي امريكا باشد احتمالا با مشكلات زيادي روبرو خواهيد بود.

در حال حاضر نه تنها نام ايران ، بلكه بسياري از كشورهاي خاورميانه و يا حتي اروپائي در فهرست كشورهائي كه شركتهاي امريكائي براي آنان بسته پستي ارسال مي كنند وجود ندارد كه علت اصلي اين امر ، خطر پذيري پستهاي بين المللي و هزينه پيگيري جرايم در خارج از كشور امريكا مي باشد و در نظر گرفتن مشكلات روابط تجاري اين كشور با ايران مسئله ارسال بسته ها با معضل بيشتري روبرو خواهد بود.

اگر شما هم با اين مشكل روبرو هستيد يك راه حل بسيار ايده آل براي شما استفاده از مراكز Mail Forwarding مي باشد اين قبيل مراكز در واقع با اختصاص يك آدرس مجازي در امريكا و يا در كشور ديگر كه در حوضه فعاليت آنها باشد ، بسته هاي شما را دريافت نموده به نحوي كه فرستنده از هويت غير امريكائي شما مطلع نگردد ، سپس با جمع آوري بسته هاي شما مطابق دستورالعمل يا هماهنگي انجام شده آنها را به آدرس شما در خارج از كشور ارسال مي نمايد. اين سيستم نه تنها معضل فوق الذكر را حل مي نمايد بلكه با امكان جمع آوري بسته ها در مدت زمان مشخص و ارسال يكباره آنها شرايط صرفه جوئي در هزينه هاي پستي را نيز براي شما فراهم مي سازد.

سايت myus.com يكي از سايتهائي است كه يك مجموعه كامل از خدمات در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي دهد. هزينه هاي مربوطه به اين سايت را مي توان از طريق چك ، حواله ، و يا انواع كارتها پرداخت نمود. شما با استفاده از خدمات اين سايت حتي مي توانيد بسته هاي تبليغاتي رايگان را نيز دريافت نماييد و يا در صورت عدم تمايل بسته اي را از مجموعه خود حذف نمائيد.
تا موفقیت تنها چند کلیک!!!

سیستم فروشگاه اینترنتی E-Virtu کارآمد, هسته ی قوی, پشتیبانی بی قید و شرط و بصورت کاملا رایگان!

برای کسب اطلاعات بيشتر به آدرس E-Virtu.com مراجعه كنيد.
01-19-1386 09:45 قبل‌ازظهر
مشاهده وب سایت کاربر پیدا کردن تمامی ارسالهای کاربر

نمايش نسخه قابل چاپ
فرستادن اين مبحث به يك دوست
مشترك شده در اين مبحث | افزودن اين مبحث به موارد موردعلاقه

پرش در انجمن: